Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

neštěstí v porodnici

Pod maminkou našli mrtvého kojence! Zemřeli ve stejný den

Matka s dítětem
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto

Obrovskou tragédii řeší policisté v Irsku. Maminka nejspíš kojila své novorozené dítě, avšak v jednu chvíli náhle upadla a zemřela. Jelikož dítě měla v náruči, zalehla ho. Kojence se lékařům bohužel nepodařilo zachránit.

Neštěstí se stalo v porodnici v irském městě Cork v úterý v ranních hodinách. Šestatřicetiletá Margaret Downeyová nejspíš zemřela během kojení svého čtyřdenního dítěte.

 

Když ji zaměstnanci našli ležet na zemi, zjistili, že při pádu zalehla i své miminko. Později mluvčí porodnice potvrdil, že dítě na následky zranění zemřelo v úterý večer.

 

Okamžitě bylo zahájeno vyšetřování případu. Někteří svědci uvedli, že maminku našli ležet na jejím jednolůžkovém pokoji. Zatím se prověřuje teorie, že se ženě udělalo nevolno a upadla. Naposledy ženu a dítě personál zkontroloval hodinu před její smrtí.

 

 

Porodnice také vyjádřila rodině upřímnou soustrast a prioritou pro ni bude i zajištění jejího blahobytu. Podle deníku Irish Independent by měla být maminka pohřbena i se svým dítětem v náručí ve čtvrtek. Downeyová měla ještě dva syny - Jamese a Seana, které porodila jejímu manželovi Kieranovi. 

reg TN.cz