vážný úraz

Pod Pradědem se těžce zranil koloběžkář! Boural v plné rychlosti

Skok s koloběžkou
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto
Téma:

Těžkým úrazem skončila jízda koloběžkáře, který pod Pradědem na silnici mezi chatou Ovčárna a parkovištěm Hvězda narazil do svodidel. Muž byl v době příjezdu záchranářů při vědomí, jeho zranění jsou ale vážná.

Tolik oblíbená zábava pro návštěvníky Jeseníků se jednomu z turistů stala osudnou. Muž pravděpodobně nezvládl sportovní koloběžku a v plné rychlosti na svahu asfaltové silnice narazil do svodidel.

 

"Nás ihned po nehodě zavolala slečna z firmy, která provozuje půjčovnu koloběžek. Když jsme přijeli na místo, zjistili jsme, že ostatní koloběžkáři se muži, který byl při vědomí, snaží pomoci,“ uvedl k výjezdu člen horské služby Jiří Hejtmánek. Dodal, že muž nárazem na svodidla utrpěl velmi těžké tržné poranění tváře.

 

Záchranáři koloběžkáře ošetřili, do nemocnice ho transportoval vrtulník. "Posádka sanitky poskytla zraněnému infúzi a kolega jel na Hvězdu, kde dosedl vrtulník. Tam naložil lékaře a záchranáře Letecké záchranné služby a odvezl je na místo,“ doplnil další člen horské služby Michal Vávra.

 

 

V posledních letech se sjezd na koloběžkách stává v horách velkou atrakcí. "I když se jedná o zdánlivě jednoduchou zábavu, faktem je, že při nepozornosti může dojít k ohrožení zdraví či dokonce života,“ komentoval dnešní zásah Michal Klimeš, náčelník Horské služby Jeseníky. Zájemcům o tento sport důrazně doporučil, aby věnovali jízdě veškerou pozornost a vždy dbali na bezpečí své i ostatních koloběžkářů. "Mám za to, že by měli používat při takových sjezdech i rukavice, cyklistické přilby i jiné ochranné pomůcky,“ sdělil.

lud TN.cz