Jízda na motorce

Za sražení policistky pod vlivem drog dostal 2,5 roku! Chtěl ujet kontrole

Zdeněk Čík
Zdeněk Čík
30.10. 2019 17:22
Téma:

Soud v Šumperku ve středu potrestal motorkáře, který podle žalobce loni v říjnu najel při silniční kontrole na policistku, srazil ji a vážně zranil. Lukáš Pulkert měl v obci jet více než 90kilometrovou rychlostí a pod vlivem drog. Od soudu odešel s dvouapůlletým trestem.

Pulkert (35) čelil obžalobě z násilí proti úřední osobě a nedovolené výroby a přechovávání drog. Začalo to tím, že silniční hlídka v Mohelnici dostala "echo" od svých kolegů, že je minul muž na motorce, který povolenou rychlost v obci překročil o více než 40 kilometrů.

 

Policistka, která stála na křižovatce, se ho snažila zastavit. "Řidič zpomalil a vypadal, že zastaví. Pak se prudce zničehonic rozjel. Policistka se ještě snažila uskočit, bohužel se jí to nepovedlo a řidič ji čelně srazil," popsal tehdy situaci vedoucí šumperské policie Libor Giesel.

 

Matka dvou dětí skončila v nemocnici, poté v několikatýdenní pracovní neschopnosti. Pulkert, který podle žalobce motorku použil jako zbraň, se hájil tím, že nikomu nechtěl ublížit, jen se snažil ujet hlídce.

 

 

U soudu mu ale přitížila celá řada skutečností. Kromě jízdy pod vlivem metamfetaminu také to, že pervitin a marihuanu měl v době nehody u sebe. Konopí také podle obžaloby sám pěstoval a sklidil.

 

Pulkert zároveň nikdy nevlastnil řidičský průkaz a na podomácku poskládanou motorku si připevnil registrační značku, kterou prý našel. Soudce ho poslal na dva a půl roku za mříže. Verdikt není pravomocný, obžalovaný i státní zástupce zvažují odvolání.

pan TN.cz