Zmizení Maddie

Podezřelý v kauze Maddie nebyl sám. Svědkyně s ním viděla dalšího muže

Madeleine McCann, Christian Brueckner
Zdroj: Profimedia
Brueckner je hlavním podezřelým ze zmizení a vraždy Maddie
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
22.8. 2020 22:15
Téma:

Kriminalistům, kteří vyšetřují zmizení a údajnou vraždu Madeleine McCannové, se ozvala nová svědkyně. Tvrdí, že hlavního podezřelého Christiana Bruecknera viděla s pravděpodobným komplicem.

Německá kriminálka vede 43letého usvědčeného pedofila Christiana Bruecknera jako hlavního podezřelého v kauze zmizení tehdy tříleté Maddie McCannové v roce 2007 od letošního června.

 

V roce 2017 ho zatkli portugalští policisté, když se odhaloval před čtyřmi dětmi v parku. Podle britského portálu thesun.co.uk se vyšetřovatelům ozvala svědkyně, která s Bruecknerem v den jeho zatčení viděla blonďatého muže.

 

Ten by mohl být vodítkem i v případu McCannové. Před apartmánem v letovisku Praia da Luz, kde byla dívka na dovolené se svými rodiči, totiž dvě sestry viděly pár hodin před jejím zmizením dvojici blonďatých mužů.

 

 

S blonďákem, o němž mluví nová svědkyně, se měl o deset let později pohybovat také v okolí zmíněného letoviska. Kriminalisté také zjistili, že Brueckner z nedalekého klubu těsně před zmizením Maddie používal svůj mobilní telefon. Německá policie už delší dobu pracuje s verzí, že je McCannová po smrti.

 

Na konci července policisté prohledávali zahrádkářskou kolonii u Hannoversko-Lindenského kanálu, kde Brueckner v době zmizení McCannové žil. Na jednom z pozemků objevili tajný sklep. Podrobnosti čtěte zde.

 

Podezřelý je momentálně ve vězení v německém Kielu za delikty spojené s drogami. Na konci léta se měl dostat na svobodu, místo toho ale nastupuje sedmiletý trest za znásilnění starší Američanky v Praia da Luz, kterého se dopustil dva roky před zmizením Maddie.

 

Podívejte se, jak německá policie prohledávala zahrádkářskou kolonii v Hannoveru:

TN.cz