Vyšetřování pokračuje

Podezřelý z únosu Maddie: Měl v masce a s mačetou znásilnit dívku

Madeleine McCann, Christian Brueckner
Zdroj: Profimedia
Brückner je hlavní podezřelý v případu Maddie
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
4.5. 2021 5:50
Téma:

V pondělí uplynulo přesně 14 let od záhadného zmizení tehdy tříleté Madeleine McCannové. Hlavním podezřelým je od loňského roku usvědčený pedofil Christian Brückner z Německa. Britským kriminalistům se teď ozvala Hazel Behanová, kterou jako 20letou v portugalském Algrave brutálně znásilnil neznámý delikvent. Žena se domnívá, že za sexuálním útokem mohl stát právě Brückner.

Hlavní podezřelý z únosu Madeleine McCannové čelí dalšímu obvinění. Na britskou policii se obrátila Hazel Behanová z Irska, kterou kdosi v roce 2004 v jejím bytě v Praia da Rocha znásilnil.

 

Pobřežní městečko leží v portugalském regionu Algrave, stejně jako letovisko, odkud beze stopy zmizela Maddie. Místa jsou od sebe vzdálená pouhých 20 kilometrů. Behanové tehdy bylo 20 let, útočník k ní podle jejích slov vtrhnul v masce a hrozil jí mačetou. Upozornil na to portál Irish Mirror.

 

Žena se domnívá, že ji mohl před lety znásilnit právě Christian Brückner, a svými vzpomínkami na otřesný zážitek by chtěla pomoct ve vyšetřování případu Maddie.

 

Za znásilnění už sedí

Brückner se stal hlavním podezřelým ve spletité kauze zmizení dívky loni na jaře, kdy se do šetření vložili i němečtí kriminalisté. Několikrát odsouzený delikvent je momentálně ve vězení za znásilnění 71leté americké turistky v Praia da Luz.

 

 

Po Maddie McCannové se slehla zem 3. května 2007. Její rodiče odešli na večeři, a když se vrátili do bungalovu, dcera byla pryč. Pátrání po dlouhých 14 letech stále nepřineslo žádné výsledky. Německá policie pracuje s verzí, že je dívenka dávno po smrti.

 

Navzdory přesvědčení kriminalistů o Brücknerově zásadní roli ve zmizení McCannové stále nemají dostatek pořádných důkazů, aby ho mohli ovlivnit. Prý jsou ale na dobré cestě a k soudu by Brücknera mohli dostat do tří měsíců.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova o Christianu Brücknerovi:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz