Zmizení dívky

Podezřelý z vraždy Maddie: Policie má prý nové stopy, může ho obvinit

Madeleine McCann, Christian Brueckner
Zdroj: Profimedia
Maddie zmizela v roce 2017, Brueckner je hlavní podezřelý
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
4.12. 2020 6:40
Téma:

Nové důkazy a klíčová svědectví prý němečtí kriminalisté shromáždili proti hlavnímu podezřelému z vraždy Madeleine McCannové. Teď už mají podle britských médií dost materiálu na to, aby Christiana Bruecknera mohli obvinit. Poprvé ho s případem spojili už letos na jaře.

Němečtí vyšetřovatelé jsou přesvědčení, že mohou obvinit Christiana Bruecknera ze zmizení Madeleine McCannové, píše britský portál The Sun. Myslí si to i prokurátor Hans Christian Wolters.

 

Právě ten v červnu prohlásil, že kriminalisté mají dostatek důkazů o smrti dívky, která v roce 2007 jako tříletá beze stopy zmizela z portugalského letoviska Praia da Luz. Její rodiče byli zrovna na večeři. Když se vrátili, dceru už nenašli.

 

Vyšetřování se na několik měsíců dostalo do slepé uličky, během listopadu ale měli detektivové pokročit. Brueckner je podezřelý ještě ze tří sexuálních útoků, které se rovněž měly odehrát v Porutgalsku. I z těch si prý v dohledné době vyslechne obvinění.

 

 

"Vyšetřováním zmizení Madeleine jsem si velmi jistý, ale vzhledem k rozsahu tohoto vyšetřování je pravděpodobné, že ostatní podezření dotáhneme do konce rychleji," prohlásil Wolters s tím, že konkrétní termíny jsou zatím nejasné.

 

Bruecknera tento týden přesunuli do věznice s nejvyšší ostrahou, během druhé světové války ji používalo gestapo k popravám oponentů nacistického režimu. Usvědčenému pedofilovi totiž zanedlouho začne sedmiletý trest za znásilnění 73leté americké turistky také v Praia da Luz, kde mezi roky 1995 a 2007 trvale žil. Dosud byl za mřížemi kvůli drogovým deliktům.

 

Kriminalisté v létě prohledávali kvůli McCannové zahrádkářskou koloni v německém Hannoveru:

TN.cz