Únos dívenky

Podezřelý z vraždy Maddie vyvázne bez trestu, obávají se policisté

Madeleine McCann, Christian Brueckner
Zdroj: Profimedia
Brueckner je hlavním podezřelým z únosu a vraždy Maddie McCannové
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
11.9. 2020 22:35
Téma:

Máme důkazy, že je Madeleine McCannová po smrti, tvrdí od června německá prokuratura. Jenže materiál k usvědčení Christiana Bruecknera, hlavního pdezřelého z únosu a vraždy dívenky, schází. Policisté už podle zdrojů zahraničních médií začínají být nervózní, že trestu unikne.

Němečtí kriminalisté vedou 43letého pedofila Christiana Bruecknera jako podezřelého z únosu a vraždy tehdy tříleté Madeleine McCannové v roce 2007 od letošního jara. Vyslechli nespočet svědků, prohledali zahrádkářskou kolonii, obvinění však po čtyřech měsících stále nezaznělo.

 

Na případu, který zůstává nerozluštěn dlouhých 13 let, s německými kolegy znovu spolupracuje také policie z Portugalska. Právě z tamějšího letoviska Praia da Luz v regionu Algrave dívka beze stopy zmizela. Její rodiče šli na večeři, když se vrátili, svou dceru už nenašli.

 

Vyšetřovatelé z obou zemí se podle portálu thesun.co.uk začínají obávat, že se jim Bruecknera nikdy usvědčit nepodaří. Ten je momentálně ve vězení za drogové delikty a znásilnění 73leté Američanky, podíl na zmizení McCannové ale prostřednictvím svého právního zástupce odmítá. A kriminalistům schází přímé důkazy, aby mohli jeho slova vyvrátit.

 

 

"I když policisté pokračují v usilovné práci, stop je v posledních týdnech stále méně. Vědí, že Brueckner se nikdy nepřizná. Proto potřebují zbývající dílky do skládanky, aby odhalili, co se Maddie doopravdy stalo," uvedl zdroj, který je s vyšetřováním důvěrně obeznámen.

 

Jisté je, že se Brueckner po letovisku, odkud Maddie zmizela, na přelomu jara a léta 2007 pohyboval. Právě v Algrave znásilnil i zmíněnou americkou občanku. Policie vyslechla i jeho někdejší milenku, se kterou tam pracoval za barem. "To ale k usvědčení nestačí. Němečtí kriminalisté potřebují další informace a stopy," dodal zdroj.

 

Policisté teď musejí doufat, že najdou další svědky, jejichž výpovědi přinesou netrpělivě očekávaný zvrat.

 

 

Panovaly také obavy, že se Brueckner dostane z vězení dřív, než stihnou kriminalisté dokončit svou práci. Trest mu ale prodloužilo usvědčení ze znásilnění. 

 

Jak policie přišla na Christiana Bruecknera? Podívejte se na reportáž TV Nova:

TN.cz