Ztracená dívka

Podezřelý z vraždy Maddie zůstane ve vězení, soudce neobměkčil

Madeleine McCann, Christian Brueckner
Zdroj: Profimedia
Zmizelá Maddie a podezřelý Christian Brueckner
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Aktualizováno 16:40
21.11. 2020 7:32
Téma:

Podezřelý z vraždy zmizelé Madeleine McCannové neuspěl s odvoláním a zůstává ve vězení. Usvědčený pedofil Christian Brueckner chtěl zrušit sedmiletý trest za znásilnění 72leté americké turistky v portugalském letovisku Praia da Luz, ve kterém zmizela i tehdy tříletá dívka.

Christian Brueckner zůstane za mřížemi do roku 2026. Soud mu potvrdil sedmiletý trest za znásilnění americké turistky, proti kterému se odvolal. Původní verdikt padl v loňském prosinci.

 

Podezřelý z vraždy Maddie McCannové, která v roce 2007 beze stopy zmizela v portugalském letovisku Praiza da Luz, se odvolal kvůli "formálním nedostatkům" odsouzení. Soudce ale nepřesvědčil, píše britský portál The Sun.

  

Rozhodnutí uvítali němečtí kriminalisté, kteří případ pohřešované dívky vyšetřují. Prokuratura je dokonce přesvědčená, že je McCannová po smrti. Brueckner je hlavním podezřelým a policisté se obávali, že se dostane na svobodu dřív, než proti němu shromáždí dostatek důkazů.

 

 

"Je to skvělá zpráva. Znamená to, že se hodně dlouho nikam nedostane, takže můžeme pokračovat ve vyšetřování," prohlásil jeden z kriminalistů.

 

Rodiče dívky odmítají vyšetřovací verzi, že jejich dcera už nežije. Podle svých slov uvěří, až uvidí přesvědčivé důkazy. Německá prokuratura už v létě tvrdila, že je má, ale nemůže je zveřejnit. Dosud však Bruecknera v případu zmizelé Maddie neobvinila. 

 

Verdikt měl původně padnout už začátkem týdne, Brueckner si ale u soudu zlomil dvě žebra a musel do nemocnice.

 

Kriminalisté v létě kvůli Maddie prohledávali zahrádkářskou kolonii v německém Hannoveru:

TN.cz