otřesný případ

Podezřelý z vraždy Susanny (†14) se přiznal! Vrátí se do Německa

Podezřelý Ali Bašár
Zdroj: Polizei Hessen
Téma:

Policie zveřejnila detaily o uprchlém Iráčanovi, který má podle všeho na svědomí vraždu a znásilnění mladé Susanny. Ali Bašár se k činu přiznal před soudcem, německá média již hovoří o tom, že bude mladík vydán zpět do Německa. Ve Frankfurtu by měl přistát už v sobotu.

"Lov na vraha Susanny skončil," píše portál Bild s tím, že Ali Bašár (20) za doprovodu zvláštních sil Federální policie přistane letadlem ve Frankfurtu nad Mohanem a následně poputuje přímo do vazby. Bašář se podle agentury Enex k činu přiznal před soudcem.

 

"Podezřelý mohl přicestovat na letiště v Kurdistánu, protože kurdskou stranu o jeho případu nikdo neinformoval. Zdržoval se v hotelu. Jeho jméno je Ali Bašár Ahmed, je z města Zakho, narozen v roce 1997, v roce 2010 se s rodinou odstěhoval do Německa. U soudu před soudcem se přiznal k zabití mladé německé dívky," informoval náčelník policie v Dahuku Tariq Ahmed.

 

Mladá Susanna, jejíž vražda otřásla celým Německem, zmizela 23. května. Ještě toho rána měla podle své matky aktivní telefon, pak se po ní ale slehla zem. I přesto, že po ní pátralo ohromné množství policistů, se ji nedařilo najít.

 

 

Změna přišla až 6. června, kdy její tělo objevili policisté ukryté poblíž železniční trati pod větvemi a listím. Policie hned zatkla 35letého tureckého Kurda, kterého ze znásilnění a vraždy dívky také podezírá. Bašára zadržely irácké bezpečnostní složky o den později.
 

klma TN.cz