JARNÍ PRÁZDNINY

Jarní prázdniny: Statisícům dětí skončí škola. Ale na hory nesmějí

Alena Zvěřinová
Alena Zvěřinová
Aktualizováno 20:19
28.1. 2021 17:12
Téma:

Ministerstvo školství nezměnilo ani kvůli uzavření horských středisek střídavé termíny jarních prázdnin. Ty jsou rozplánované od 1. února do 14. března. V pondělí vypuknou v prvních 15 okresech.

Kvůli vládním omezením nehrozí v nejbližších týdnech přeplnění uzavřených skiareálů a ubytovacích zařízení na horách. Přesto ministerstvo školství ponechalo i letos turnusové termíny jarních prázdnin, třebaže k tomu není důvod.

 

Na turnusové termíny prázdnin stát přistoupil před lety kvůli nedostačující kapacitě horských středisek. Když byly prázdniny ve stejném týdnu pro celou republiku, protestovali rodiče, že horská střediska jsou přeplněná. Většina dětí proto musela místo ozdravného pobytu na lyžích sedět celé prázdniny doma.

 

 

Tento osud nemine žáky a studenty letos, přestože termíny se v různých okresech liší a lyžující rodiny by se bez problémů vystřídaly. Zájemci se tentokrát na hory nedostanou kvůli protiepidemickým opatřením – lyžařské vleky nejezdí a horské chaty i hotely jsou uzavřené.

  

 

Jarní prázdniny letos začnou 1. února, ovšem například brněnské a pražské děti se dočkají až od 22. února. Poslední týden jarních prázdnin bude patřit dětem z Plzně a z obou sousedních kresů a dále z regionů Praha-východ a Praha-západ. Jednodenní pololetní prázdniny letos připadají na pátek 29. ledna.
 

Už vloni byla pro horaly špatná sezóna, tešili se, že se zahojí o jarních prázdninách. Podívějte se na reportáž TV Nova: 

 

TN.cz