Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Zamotaný případ

Podivný soud: Obžalovaného odvedli ze sálu pryč v poutech!

Dnes se měl v Liberci konat soud s Vladimírem Součkem, který podle obžaloby v červenci před třemi lety v Hrádku nad Nisou přejel mladého muže. Spekulovalo se o tom, že šlo o pomstu za spor v hudebním klubu, kde se předtím oba pohádali a poprali. Soud měl zvláštní průběh a vlastně ani nezačal.

Soudkyně líčení ani nestihla zahájit. K překvapení všech jí na stole přistála žádost státního zástupce o zpětvzetí případu a pak se začaly dít nečekané věci. Trojice kriminalistů obžalovanému nasazuje pouta a vede ho do auta, které s ním odjíždí k výslechu.

 

Rodiče mladíka jsou zklamaní, že policie po 3,5 letech nenašla dost důkazů, aby Součkovi prokázala jeho čin jako vraždu, o níž jsou přesvědčeni.

 

"Nyní je to kvalifikováno pouze pro ublížení z nedbalosti s následkem smrti. Předpokládám, že státní zástupce zváží, jestli nebude postupovat podle původní kvalifikace," zamýšlí se zástupce pozůstalých Alexander Šoljak.

 

Vše se stalo v červenci 2014 pár metrů od klubu v Hrádku nad Nisou, kde podle svědka měl Souček napadnout mladíka a zbít ho. Mladík pak šel domů. Cestou ho srazilo auto a ujelo. Později se mělo ukázat, že ho řídil Souček.


 

Umírajícího objevil po čtvrté ráno železničář, který ho začal oživovat. Nepomohli ale ani záchranáři. Pohřbu se účastnilo přes 200 lidí.

 

Po odvysílání reportáže v dnešních Poledních Televizních novinách svědkovi zavolal anonym, který mu měl vyhrožovat likvidací, když bude svědčit. Rodina, která byla u toho, už kontaktovala kriminalisty. Svědek bude do procesu patrně pod policejní ochranou.

pez, Ivan Berka TN.cz