zcela omylem

Podivný zátah: Komando vtrhlo do bytů v 6 ráno! Vyhnalo i malé děti

Téma:

Zátah, který provedla ve středu Národní protidrogová centrála na severu Čech, vyvolává řadu otázek. Zásahová jednotka sice pozatýkala 14 lidí, kteří jsou podezřelí, že vyráběli a distribuovali pervitin do zahraničí, zároveň však s pouty na rukou skončili i nevinní a nic netušící nájemníci jednoho z domů.

Měli smůlu, že bydlí v domě, kam se vydala zásahovka pro výrobce pervitinu. Cizinec dům vlastní a v jednom z bytů i bydlí. Policisté za velkého povyku, v kuklách a s nabitými zbraněmi ale vtrhli i do dalších šesti bytů.

 

"V šest ráno přišli, vybouchali dveře, dostali jsme všichni klepeta. Museli jsme vzbudit malý děti, všichni do jiný místnosti," řekl jeden z omylem zatčených obyvatelů domu.

 

Proč policisté nešli najisto? Podezřívali snad z drogových deliktů všech 30 lidí, kteří v domě bydlí včetně malých dětí? Na tyto pochopitelné otázky dnes protidrogová centrála reagovala univerzálním vyjádřením. "Tento případ a ani samotný zásah nemohu s ohledem na probíhající vyšetřování komentovat," řekla Barbora Kudláčková z Národní protidrogové centrály.

 

Zásah elitního komanda schvaluje krajský policejní ředitel. To bylo zřejmě v pořádku. Zadržení pravděpodobných pachatelů vyžaduje souhlas státního zástupce. I tady si to policie obhájí. Příkaz k domovní prohlídce zase musí potvrdit soudce, tady ale bylo zřejmě něco špatně. Není pravděpodobné, že by zásahovka měla povolení ke vstupu do všech bytů v domě.

 

 

Ostatně nebylo to poprvé kdy policisté v neprůstřelných vestách a se samopaly vtrhli k někomu, kdo s narkomafií nemá nic společného. Před rokem a půl se zásahovka spletla o šest domů, zhruba o 150 metrů. Naštěstí ani tehdy na Jihlavsku, ani nyní v Hrádku nad Nisou nestačil skutečný pachatel z místa zmizet.

Související témata:
pet/ Filip Pultar TN.cz