Plzeňský kraj

Podle záchranářů je násilí v ulicích častější! Nehazardujte s životy, apelují

Policie a záchranka - ilustrační foto
Zdroj: TV Nova
Martin Klícha
Martin Klícha
11.8. 2020 22:32
Téma:

Plzeňští záchranáři upozorňují na to, že přibývá počet výjezdů kvůli násilí v ulicích. Potyčky velmi často končí vážnými zraněními, v nejhorším případě pak smrtí. Kvůli zvýšenému počtu výjezdů záchranáři apelují na veřejnost, aby se chovala zodpovědně a nehazardovala s životy.

Od začátku minulého týdne se zdravotničtí záchranáři Plzeňského kraje potýkají se zvýšeným počtem výjezdů. Ten oproti dlouhodobému průměru vzrostl zhruba o dvacet procent.

 

Mnozí by čekali, že jde zejména o kolapsy z horka, ve skutečnosti výrazně stoupl počet dopravních nehod a také násilných činů.

 

"Zdravotníky znepokojuje zejména nárůst násilí mezi lidmi. Ten je provázen množstvím potyček a zraněných nejen v centru Plzně, ale po celém Plzeňském kraji. Jako problematické se dlouhodobě jeví nejrůznější ubytovny s množstvím cizinců, kde PČR i ZZS PK zasahuje i několikrát denně," popsali záchranáři Plzeňského kraje.

 

K nejzávažnějšímu případu vyjeli v pátek v podvečer do Kožlan, kde se čtyřiadvacetiletý muž vrhl na svého sedmačtyřicetiletého soka, kterému způsobil devastující poranění hlavy. Zraněný byl leteckou záchrannou službou transportován v kritickém stavu do Fakultní nemocnice v Plzni, kde po třech dnech intenzivní péče nakonec skonal.

 

 

Záchranáři také například vyjížděli k opilé astmatičce v Plzni. Ta se měla údajně dusit, před zdravotníky ale začala prchat a hrozila skokem pod auta. Zdravotníci si tak museli na pomoc přivolat policisty, kteří ženu zadrželi a po ošetření putovala na protialkoholní záchytnou stanici.

 

"Protože výrazně stoupá i počet tonutí, úrazů a sebevražedných pokusů, krajští zdravotničtí záchranáři opakovaně vyzývají veřejnost, aby se chovala zodpovědně a nehazardovala se svými životy," apelují zdravotníci.

TN.cz