Alkohol za volantem

Podnapilý řidič naboural do výlohy, s utrženým kolem chtěl ujet

Petr Barták
Petr Barták
Aktualizováno 3.9. 2019 04:08

Luxusní Audi naboural v noci na úterý podnapilý cizinec, který narazil ve Votické ulici v Praze do výlohy jednoho z podniků. Se silně poškozeným autem se pak ještě snažil z místa ujet, což se mu nakonec nepodařilo.

Havárie se stala krátce po půl druhé v noci poblíž křižovatky s ulicí Vinohradská. Řidič Audi jel směrem od Vršovic, přičemž v levotočivé zatáčce vyjel vpravo ze silnice a přední částí auta narazil do zdi. Auto při nárazu přišlo o čelní masku, pravý blatník a pravé přední kolo.

 

S takto poškozeným autem se podle dopravních policistů pokusil ještě z místa ujet, ale díky absenci jednoho z předních kol, se mu podařilo urazit jen pár desítek metrů. Vůz se pak stal nepojízdným a musela pro něj přijet odtahová služba. Řidič naštěstí z havárie vyvázl bez zranění.

 

 

Proč se Audi ocitlo mimo silnici, policistům objasnil výsledek dechové zkoušky. Řidič nadýchal hodnotu vysoce převyšující jedno promile. S největší pravděpodobností ho tak čeká obvinění z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, což sebou přinese zákaz řízení včetně peněžitého trestu. Místo havárie bylo průjezdné jedním jízdním pruhem.
 

TN.cz