Hodnocení prezidenta

Podpora prezidenta Zemana klesla, takhle ho Češi teď hodnotí

Miloš Zeman - 2
Zdroj: TN.cz
Téma:

Působení prezidenta Miloše Zemana ve funkci hodnotí kladně nebo spíše kladně 60 % občanů. Ačkoliv má prezident podle průzkumu agentury SANEP stále velkou podporu, v únoru jej podporovalo jeho působení hodnotilo kladně ještě o 10 % více oslovených. Prezidentovi škodí kauzy, naopak mu ale nahrává pozvání od Donalda Trumpa.

Kladně hodnotilo působení Miloše Zemana ve funkci 42,2 % oslovených. Dalších 17,9 % jej hodnotilo spíše kladně. Lidé na Zemanovi oceňují především jeho názory na uprchlickou krizi nebo hájení ekonomických a národních zájmů České republiky.

 

V únoru se Zeman těšil ještě o 10 % větší podpoře. "Na poklesu podpory prezidenta Miloše Zemana se zjevně podílela řada mediálních kauz. Oproti tomu aktuální pozvání Miloše Zemana do Bílého domu nastupujícím prezidentem USA Donaldem Trumpem, které je v aktuálním průzkumu společnosti SANEP reflektováno, řadu negativních mediálních kauz vyvažuje a naopak může opět zajistit hlavě státu opětovný nárůst obliby," uvedli výzkumníci agentury SANEP.

 

Podle 72,4 % oslovených je pozvání českého prezidenta do Bílého domu velmi dobré pro prestiž České republiky na mezinárodní scéně.

 

GALERIE: Jak lidé hodnotí Miloše Zemana

1
/
6
Průzkum - 1

 

Když měli respondenti uvést, co nejčastěji Zemanovi vyčítají, nejčastěji zmiňovali neochotu přiznat chybu, populismus, vulgárnost, aroganci, sebestřednost, výběr spolupracovníků, příklon k Rusku a Číně, jeho bonmoty, kouření či alkohol.

 

Naopak nejvíce kladně na něm hodnotili názory na zahraniční politiku, postoj k migrantům, upřímnost, lidovost, vlastenectví v podobě hájení zájmů ČR, pravdomluvnost, patriotismus, cílevědomost, zahraniční politiku, či že se nebojí říkat nepopulární názory a je na straně obyčejných lidí.

 

 

Zajímavé pak je, že velmi kladného hodnocení se dočkal také bývalý prezident Václav Klaus. Respondenti kladně hodnotili jeho názory na ekonomickou krizi, hájení ekonomických a národních zájmů České republiky nebo zahraniční politiku.

 

Výzkum probíhal on-line od 8. do 11. prosince. Respondenti, kterých bylo celkem 1 891, byli vybráni na základě kvótního výběru.
 

vbo TN.cz