Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 8.11. 2017 21:30
Dopadla ho policie

Podvodem v televizním Bingu měl vydělat miliony! Bude nový soud

Zdroj: TV Nova

Městský soud v Praze se bude znovu zabývat více než 20 let starým skandálem kolem televizní hry Bingo. Počítačový odborník Pavel Fantyš, který se měl nabourat do softwaru kdysi populární soutěže a díky tomu si přijít na miliony korun, byl původně odsouzen na pět let vězení. Teď se ale dočká nového procesu.

Pavel Fantyš strávil posledních více než 20 let ve Spojených státech amerických. Ve chvíli, kdy už bylo zřejmé, že bude odsouzen, se mu ještě podařilo získat vízum a odjel. Letos na jaře se ale policistům z Odboru cíleného pátrání policejního prezidia, přezdívaným Lovci lebek, podařilo získat informace, kde se skrývá.

 

Fantyš byl zadržen v New Yorku a v srpnu ho americká justice vydala zpět do Česka. Od té doby sedí ve věznici. Strávit tam měl pět let, teď mu ale svitla naděje v podobě nového projednávání případu.

 

Jak webu Aktuálně.cz potvrdila mluvčí městského soudu, senát vyhověl jeho návrhu a zrušil odsuzující rozsudek. Podle něj Pavel Fantyš zmanipuloval počítačový program televizní soutěže, která měla v polovině devadesátých let obrovskou sledovanost.

 

 

V praxi to mělo vypadat tak, že se do televizního finále soutěže dostali majitelé konkrétních losů, což byli údajně nastrčení komparzisté, kteří už rovnou věděli, že si jdou pro výhru. Tu pak odevzdali organizátorům podvodu a dostali několik tisíc jako provizi.

 

Celková škoda vzniklá podvodným jednáním byla odhadována na 27 milionů korun. Když se vše provalilo, bylo stíháno několik lidí, všichni ale dostali podmíněné tresty - tedy kromě Pavla Fantyše. Kdy se bude konat nové hlavní líčení, zatím není jasné, senát ještě nenařídil termín.

Ondřej Špalek/epa TN.cz
Reklama