plastová okna

Podvodníci mají nový trik! Zaříkají se spoluprací s obecním úřadem

Podomní prodejce
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Roman Dolejský
Roman Dolejský
Publikováno 19. 8. 2019
Téma:

Šmejdi své tažení za pokoutně vydělaným penízem zřejmě nikdy nevzdají. Nyní se vytasili s dalším trikem, jak vymámit z lidí jejich úspory. Zaštiťují se spoluprací s obecním úřadem a snaží se vetřít lidem do domů.

Varování před podvodníky vydal v pondělí odpoledne starosta Úvalů u Prahy Petr Borecký. Místostarosta nedalekého Újezda nad Lesy jej totiž informoval o snaze obelstít obyvatele této městské části.


"Dochází ke kontaktování občanů ohledně prohlédnutí plastových oken v součinnosti s městskou částí Praha 21. Ta neuzavřela a ani nejednala s žádnou firmou ohledně takových aktivit a předpokládáme, že se jedná o podvodníky," oznámil starosta Úvalů Petr Borecký na facebookovém účtu města.

 

Anketa

Setkali jste se v poslední době s podomními prodejci?

Hlasovalo 169 lidí.


"Podobně jsme zaznamenali v Jirnech aktivitu zprostředkovatelů dodavatelů energií, kteří se odvolávají, že ve spolupráci s obcí nabízejí občanům zvýhodněné ceny energií. Je možné, že se tito lidé vyskytnou i v Úvalech," doplnil Borecký.

 


Město podle Boreckého žádné smlouvy o spolupráci zásadně neuzavírá, podomní prodej je tam navíc zakázaný. Pokud se u domu nějaký šmejd objeví, mají lidí hned volat na městský úřad, strážníky a nebo státní policii.

 


 

Podívejte se na reportáž TV Nova o podvodnících, kteří se snažili vydělat na bankovce s Karlem Gottem:

TN.cz