Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Policejní pátrání

Podvodník měl vybílit účty několika firem, získal tak miliony! Poznáte ho?

Jan Pánik
Jan Pánik
Publikováno 7. 9. 2019

Neskutečnou drzost předvedl neznámý muž, který měl na sebe podvodem přepsat několik firem. Na základě falešných dokladů pak z jejich účtů postupně vybral téměř tři miliony korun. Případem se zabývá hospodářská kriminálka. Policisté prosí o pomoc při pátrání.

Dosud neznámý muž na sebe v průběhu letošního roku podle policie převedl bez vědomí majitelů stoprocentní podíly několika společností. Díky tomu se stal jejich jednatelem a získal oprávnění k veškěrému majetku včetně bankovních účtů. 

 

"Převod společností provedl prostřednictvím falešných dokladů, falešných dokumentů a nepravých smluv vložených do obchodního rejstříku," popsala policejní mluvčí Eva Kropáčová. 

 

Následně vyrazil do banky v pražských Dejvicích, kde vybral z účtu jedné z firem celkem 600 tisíc korun. Prostřednictvím internetového bankovnictví pak převedl z další firmy dva miliony. "Kriminalistům se podařilo zbývající majetek společností a bankovní účty před další neoprávněnou manipulací zablokovat," dodala mluvčí policie. 

 

 

Muže k jeho smůle natočily bezpečnostní kamery v bance. Pokud ho na záběrech poznáte, obraťte se prosím na linku 158. Vynalézavci hrozí za trestný čin zkreslování údajů o stavu hospodaření a jmění až osm let za mřížemi.

 

 

TN.cz