šokující předpověď

Podzim bude v Evropě teplejší než léto! Stává se to jednou za 60 let

Podzim
Zdroj: Thinkstockphotos
Podzim má být teplejší než léto (ilustrační foto)
Téma:

Do Evropy dorazí babí léto a podle meteorologů by mělo trvat tři měsíce. Způsobí, že podzim bude letos teplejší než léto. Taková situace prý nastává jen jednou za 60 let!

Britští meteorologové přišli se šokující předpovědí. Podle nich čeká západní Evropu tříměsíční babí léto a teploty mohou stoupat až k 32 stupňům! Takže ten, kdo se nestihl opálit v létě, bude mít čas to dohnat klidně i v listopadu. Píše o tom britský web Mirror

 

Srpen se především v Británii nesl ve znamení nízkých teplot. Meteorologové předpovídají horké září a teplotně nadprůměrný by měl být i zbytek podzimu. "První podzimní měsíc by měl být teplejší než poslední měsíc léta," myslí si meteorologové.

 

 

Podobná situace, kdy léto bylo chladnější než podzim, nastala naposledy v roce 1957. Jedná se tedy o velice vzácný úkaz. Na konci srpna se teploty v průměru pohybovaly kolem 14,6 stupňů,v tom následujícím by mohly stoupat až k 32 stupňům.

 

Velmi teplý podzim bude mít na svědomí horký vzduch přicházející z jihu a východu Evropy směrem na západ, vysoké tlaku, který bude v září panovat a také horký vzduch od Atlantiku, který počasí ovlivní na sklonku podzimu.

 

Podívejte se na předpověď počasí do konce týdne

 

ČTĚTE TAKÉ:

KONEC SPEKULACÍM: Záhada slavného Bermudského trojúhelníku je konečně odhalena! Co vědci zjistili?

Zrádné počasí: jak se oblékat, když je ráno zima a odpoledne horko?
Hubněte za každého počasí. Doma jako v tělocvičně

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

mom TN.cz