čhmú

Podzim přinese ochlazení i sníh. Teploty budou klesat. MĚSÍČNÍ VÝHLED

Počasí na podzim
Zdroj: Profimedia
Ilustrační fotografie
Lucie Staničková
Lucie Staničková
24.10. 2020 8:40
Téma:

V následujících čtyřech týdnech dá o sobě podzim vědět. Přestože by teploty v posledním říjnovém týdnu měly být spíše nadprůměrné, bude se stále více ochlazovat. Na horách bychom se podle meteorologů mohli dočkat vydatných sněhových přeháněk.

"Předpokládáme, že období od 26. října do 22. listopadu bude na našem území jako celek teplotně průměrné až slabě nadprůměrné. S pokračujícím podzimem budou průměrné teploty postupně klesat, ale většinou se budou pohybovat blízko rozhraní,“ uvádí na webu Český hydrometeorologický ústav.


Podle meteorologů by měl být nejteplejší první týden, tedy od 26. října. Naopak nejchladněji by mělo být od 16. listopadu. Z hlediska srážek však bude toto období v mezích dlouhodobých průměrů.

 


V následujícím týdnu by mohly teploty přes den dosahovat až 15 °C. Minimální noční se budou pohybovat mezi 8 až 3 °C. V těchto dnech si tedy ještě užijeme relativně příjemné teploty, poté se už bude postupně ochlazovat.


Od 2. listopadu se budou průměrné teploty v maximech pohybovat okolo 13 °C, v noci kolem 7 °C. V týdnu od 9. listopadu očekávají meteorologové nejvíce deště. Vzhledem k teplotách navíc na horách může také sněžit. Denní teploty vyšplhají ke 12 °C, v noci se budou pohybovat mezi 4 až - 2 °C.


Nechladnější bude podle předpovědi poslední týden z období od 16. listopadu. Denní teploty maximálně dosáhnou 9 °C, nejnižší se mohou pohybovat kolem nuly. V noci už pořádně přituhne, teploměry mohou naměřit i - 4 °C.

TN.cz