Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

světový rekord

Pohádka ožívá. Německou obec obsadilo přes dva tisíce Šmoulů

V sobotu se uskutečnil v německé obci Lauchrigen pokus o překonání světového rekordu v počtu Šmoulů na jediném místě. Podobný pokus se uskutečnil už v roce 2016, tehdy ale rekord nepadl, letos byli organizátoři úspěšní a zapsali se tak do Guinessovi knihy rekordů.

Modrá barva v sobotu zcela zaplnila prostor poblíž obce Lauchringen v německém Bádensko-Württembersku, kde se sešlo ohromné množství lidí, kteří byli převlečeni za Šmouly.

 

Cíl byl jednoduchý, překonat světový rekord v počtu Šmoulů na jednom místě. Původní rekord byl 2510 lidí v kostýmu, stačilo tak o jediného účastníka navíc, aby padl starý rekord, který byl stanoven v roce 2009 ve Walesu.

 

Podobný pokus se uskutečnil už v roce 2016, tehdy ale organizátoři nedokázali sehnat dostatek nadšenců. Během letošního pokusu ale byli organizátoři i účastníci velmi sebevědomí.

 

 

A skutečně se rekord zlomit podařilo, na jediném místě se sešlo přesně 2762 lidí v modrých kostýmech, sobotní sešlost se tak zapsala do Guinessovi knihy světových rekordů.
 

klma TN.cz