Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

zavražděný novinář

Pohádkové jmění za mlčení! Rijád si kupuje potomky Chášukdžího

Podle CIA je vrahem novináře saúdský korunní princ
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto

Obrovské sumy peněz za mlčenlivost prý platí Saúdové čtyřem dětem po zavražděném novináři Džamálu Chášukdžím. Dostat měli také luxusní vily v hodnotě téměř sto milionů korun.

Potomci zavražděného novináře mají měsíčně dostávat přes čtvrt milionu korun. Informaci přinesl deník The Washington Post. Ten také spekuluje, že na účty putují ještě další platby - v řádech stovek milionů dolarů jako kompenzace za zabití jejich otce.

 

Chášukdží po sobě zanechal dva syny a dvě dcery. Výměnou za pohádkové bohatství se od nich očekává, že se k celému případu nebudou vyjadřovat.

 

Přestože smrt jejich otce pobouřila celý svět, sourozenci se zdrželi ostré kritiky království a korunního prince Mohameda bin Salmána. Ten sám o finanční kompenzaci rozhodl - tímto gestem dává prý najevo, že uznává, že došlo k nespravedlnosti a snaží se to napravit.

 

 

 

Džamál Chášukdží byl zavražděn v říjnu loňského roku v saúdskoarabském konzulátu v tureckém Istanbulu, kam si šel vyřídit doklady. Saúdská Arábie původně popřela, že by se jakkoliv podílela na jeho smrti, a trvali dokonce na tom, že novinář z konzulátu odešel. Později ale přiznali, že novináře zabily tajné služby, které ho původně měly zatknout. Přesné okolnosti případu zatím stále nevyšly najevo a vyšetřují se.

 

Připomeňte si případ zavražděného saúdskoarabského novináře v reportáži TV Nova:

sei TN.cz