Prázdninový inspektor

Pohádkový Adršpach vyzývá k výletu! Připravte se ale na fronty

Česká republika skrývá spoustu přírodních krás, které lákají turisty z celého světa. Jednou z nich jsou i skály v Adršpachu. Skalní město má velké kouzlo v každém ročním období. Na prohlídku skal se vydali prázdninoví inspektoři!

Šedé skály tyčící se desítky metrů nad okolní krajinou - při pohledu na ně vás někdy až chytá závrať. Kouzelná krajina, která připomíná tu z pohádky. Ostatně hned několik z nich se tu točilo a není se čemu divit. Krása číhá na každém rohu.

 

Adršpašsko-teplické skály jsou nejdivočejším a největším místem ve střední Evropě, málokde najdete tolik fascinujících zákoutí.

 

Na prohlídku skalního městečka je třeba vyhradit si minimálně 2 hodiny. Trasa je vhodná i pro aktivní seniory či menší děti, nicméně některé úseky mohou působit obtíže.

 

 

Ve skalách dochází každý rok ke zvyšování návštěvnosti, a to nejen té české. I naši inspektoři potvrdili, že jsou turisté na každém kroku, a tak se mohou tvořit i fronty a klidnou vyhlídku najdete jen zřídka. Ideální doba pro návštěvu je tak brzy ráno nebo pozdě odpoledne.

 

Občerstvení v areálu nenajdete stejně jako toalety. Před vstupem si tak raději tyhle věci pohlídejte! Stejně jako dopravu na místo. Jediné parkoviště u aerálu je totiž přes sezónu neustále plné. Proto je vhodnější vlak, který má navíc zastávku mnohem blíž.

 

 

Za vstupné zaplatí dospělí 120 korun, děti 70. Otevřeno je od osmi ráno do šesti večer a zaparkovat můžete za 70 korun na celý den v blízkosti vstupu.

Daniel Brabec/ Veronika Petruchová/ nor TN.cz