Masakry v USA

Pohřeb místo oslavy čtrnáctin. Lidé se loučili s první obětí střelby

Eva Pavelková
Eva Pavelková
Publikováno 7. 8. 2019
Téma:

Příbuzní se rozloučili s 13letou Keylou Salazarovou, která zemřela při masakru na festivalu v Kalifornii. Pohřeb uspořádali jen dva dny poté, co by dívce bylo 14 let. S oběťmi střelby v El Pasu a Daytonu se lidé začnou loučit až po dokončení identifikace a pitev.

Blízcí ještě nestihli pohřbít oběti masové střelby na food festivalo v severní Kalifornii, když přišla zpráva o dalších masakrech. Těla obětí sobotních útoků v obchodním domě v El Pasu a zábavním parku v Daytonu ale ještě policie nevydala.

 

S první obětí střelby v Kalifornii už se ale rodina a přátelé rozloučit mohli. Pohřeb 13leté Keyly Salazarové, která přišla o život spolu s dalšími dvěma lidmi, se konal dva dny po jejích narozeninách, kdy by jí bylo 14 let. Píše o tom agentura AP.

 

Černou barvu nechala většina smutečních hostů doma, místo toho oblékli tričko s rozesmátou fotografií dívky s květinovým věnečkem na hlavě. Keyla měla bílou rakev, na kterou lidé mohli fixou psát poslední vzkazy. "Jsi anděl, nikdy na tebe nezapomeneme," zněl jeden z nich.

 

Střelec na oblíbeném festivalu česneku ve městě Gilroy v neděli 28. července připravil o život také šestiletého Stephena Romera a 25letého Trevora Irbyho. Více než desítka dalších lidí byla zraněna. Podezřelý Santino William Legan se sám zastřelil poté, co ho několikrát zasáhli policisté.

 

 

V sobotu, necelý týden po střelbě v Gilroy, nejdříve útočník vtrhnul do obchodního domu Walmart v texaském El Pasu. Při útoku zemřelo 22 lidí, dvě desítky dalších se zranily. Jen několik hodin poté zabil střelec devět lidí v Daytonu v Ohiu.

 

Mezi oběťmi v El Pasu byli i manželé Raul a Maria Floresovi, kteří spolu byli přes 60 let, nebo rodiče Jordan a Andre Anchondovi, kteří chránili svého dvouměsíčního syna. David Johnson zase položil život, aby zachránil svou ženu a vnučku.

TN.cz