dítě v ohrožení

Dívku hledaly stovky policistů. “Vrať se nám,“ prosila její máma

Pátrání po osobě
Zdroj: Profimedia
Ivan Berka
Ivan Berka
1.10. 2020 13:40
Téma:

Liberečtí kriminalisté od úterý pátrali po dívce z Liberce. Lidé ji naposledy před vyhlášním pátrání viděli na autobusové zastávce ve společnosti neznámého muže. Od té doby o ní rodiče neměli žádnou zprávu. Dívka je z bezproblémové rodiny a podle kriminalistů jí mohlo jít o život. Ve čtvrtek večer pak přišla dobrá zpráva.

"Moje jediný přání je, ať se holka najde živá a vrátí se domů. Nic jiného si nepřeju! Důvod nás nenapadá. A jestli jsem důvodem já, hrozně se ti omlouvám za všechno a zjednám i sama se sebou nápravu. Nevím, co tě vedlo, že jsi odešla z domova, ale vrať se nám, prosím tě. Miluju tě, máma,“ vzkázala matka pohřešované.

 

Dívku naposledy viděli lidé u autobusové zastávky, kde s neznámým mužem nastoupili do autobusu. Toho ale už kriminalisté vypátrali a vyslechli. “Nepodařilo se zjistit, že je nějakým způsobem zapojen do jejího zmizení,“ řekl policejní mluvčí Vojtěch Robovský. Pátrání se tak ubíralo jiným směrem.

 

To, že se dívka nevrátila domů, oznámila policii její matka ještě v úterý večer. Rozjela se okamžitě velká pátrací akce, do níž jsou zapojeny stovky policistů po celém Česku. "Přijali jsme desítky oznámení, jsou v rámci celé České republiky. Například v Praze, Brně, v Jablonci nad Nisou, ale i přímo v Liberci," uvedl policejní mluvčí Vojtěch Robovský.

 

Pátralo se v nemocnicích, na nádražích i v ubytovacích zařízeních. "Získané informace zatím nevedou k vypátrání dívky. Prověřujeme všechny kamarády, spolužáky, známé. Nikdo ji neviděl. Vyhodnocujeme i kamerové záznamy. Zatím bez výsledku. Pátráme už druhý den," sdělil televizi Nova policejní inspektor Oldřich Ječný.

 

 

Kriminalistům pátrání ztěžovalo i to, že nemohli zaměřit polohu dívky podle jejího mobilního telefonu. "Mobil nechala doma, protože ho maminka měla odnést do opravny," vysvětluje Ječný.

 

Policisty znepokojoval fakt, že dívka pochází z bezproblémové rodiny a neměla důvod odejít. "Z domova odešla na takhle dlouhou dobu zatím poprvé. Předpokládáme, že by dívka mohla být v nebezpečí života," řekl Robovský.

 

Nakonec ale přišly dobré zprávy. "Dnes večer krátce po dvacáté hodině byla pohřešovaná 13letá dívka v pořádku vypátrána v Jablonci nad Nisou. Všem občanům, kteří reagovali na naši výzvu, děkujeme za spolupráci," sdělila mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Kateřina Sejková TN.cz