velké komplikace

Pohroma pro vodáky: Hrozící sesuv skály uzavřel část Vltavy!

Téma:

Vodáky, kteří se chystají splout Vltavu u Českého Krumlova, čekají pořádné komplikace. Kvůli nebezpečí sesuvu Barevné skály byl totiž s okamžitou platností uzavřen splavný úsek mezi Větřním a Novým Spolím. Nebezpečí hrozí i turistům a cyklistům, kteří pod skálou chodí.

Na nebezpečí sesuvu velkého bloku skály upozornil soudní znalec. "Bezodkladný zásah vyžaduje část Barevné skály, která hrozí odlomením," upozornily Lesy ČR. Pokud by pod skálou byli v osudný moment lidé, mělo by to nedozírné následky.

 

Vodáky, kteří chtějí doplout z Vyššího Brodu až do Českého Krumlova, tak čekají pořádné komplikace. Uzavřený je sice jen úsek u nebezpečné skály, ale vodáci před ním budou muset vystoupit z lodě už ve Větřní. Na řeku se pak vrátí až po dvou kilometrech v kempu v Novém Spolí.

 

GALERIE: Hrozící sesuv Barevné skály v Českém Krumlově

1
/
4
Zdroj: facebook, Lesy České republiky
Hrozící sesuv Barevné skály v Českém Krumlově - 1

 

Jak dlouho bude zmíněný úsek Vltavy uzavřen, zatím není jasné. Ke skále zamíří geologové a geodeti, kteří teprve rozhodnou, jak se celá situace bude řešit. V krajním případě však uzavírka může trvat i celou vodáckou sezonu.

 

 

Hrozící sesuv však neomezuje jen vodáky, ale také cyklisty a pěší turisty. Lesy ČR totiž rozhodly, že se uzavře i cesta pod skálou, kterou během teplých jarních dnů využívají desítky lidí.
 

jva TN.cz