Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Pohyb je pro každého

Téma:

Sportovní aktivity nejsou vyhrazeny pouze mladým lidem.

Po padesátce svalová hmota a fyzická síla ubývá i o 50 %. A když se k tomu přidají kilogramy navíc, zvyšují se rizika pádu a předčasné ztráty samostatnosti. Sport přizpůsobený věku a fyzickému stavu představuje skvělou terapii. Cvičení zlepšuje kondici, působí blahodárně na srdce, svaly, klouby, ale také pomáhá vytvářet sociální vazby a snižuje rizika vzniku deprese. Lidé vyššího věku by se neměli pouštět do rizikových sportů, které v mládí nikdy neprovozovali. Jako třeba lyže nebo tenis. Skvělá je chůze nebo jóga, která za pomoci správného bráničního dechu posiluje vnitřní orgány a zaměřuje se na zpevnění středu těla. Nebo dynamická chůze s holemi nordic walking, jež posiluje paže, ramena, hýžďové svaly a zatěžuje kolena méně než klasická chůze. Stále oblíbenější je tai-chi, které díky jemným a plynulým pohybům uvolňuje svalstvo, zlepšuje rovnováhu a navíc zklidňuje mysl.

Cvičení je pro osoby s osteoartrózou zásadní, protože zvyšuje sílu a pružnost, snižuje bolesti kloubů a pomáhá bojovat proti únavě. Může snížit riziko osteoartrózy a také pomáhat při snižování tělesné hmotnosti, které prokazatelně významným způsobem snižuje riziko vzniku osteoartrózy kolenního kloubu. Cvičit, když vás bolí klouby, se může zdát nemožné, ale mírné cvičení může zmírňovat bolest a pomoci vám udržovat zdravou tělesnou hmotnost.Více na www.voltaren.cz

Doporučení

• Netrhejte rekordy – zvyšujte fyzickou zátěž postupně

• Cvičte nebo alespoň choďte každý den

• Vyberte si skupinu s podobnou kondicí a cílem jako máte vy

• Dobře se oblečte a obujte – nemělo by vám být ani teplo, ani zima

• Pravidelně pijte a dávejte pozor, abyste se nepřehřáli

Voltaren Forte je analgetikum ve formě gelu s účinkem proti bolesti až na 24h při aplikaci 2x denně ráno a večer. Tlumí bolest zad, svalů a kloubů, působí proti zánětu.

Pozorně si přečtěte příbalovou informaci. O správném použití se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem. Voltaren Forte 20 mg/g gel je lék k vnějšímu použití. Obsahuje diklofenak.
V případě otázek kontaktujte prosím: GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic s.r.o., Hvězdova 1734/2c, 140 00 Praha 4, mail: cz.info@gsk.com. Případné nežádoucí účinky prosím hlaste na: cz.safety@gsk.com. Ochranné známky jsou vlastněné nebo licencované skupinou společností GSK. © 2020 skupina společností GSK nebo poskytovatel příslušné licence.
Datum vypracování materiálu: 05/2020
PM-CZ-VOLT-20-00049

Související témata:
Komerční článek