Konzumace placenty

Pojídání placenty: Módní trend, nebo je to prospěšné zdraví?

Žena po porodu
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Téma:

Žen, které pojídají vlastní placentu, přibývá. Je to ale tělu prospěšné, jak se říká, nebo je to jen módní trend, který může poškodit zdraví?

Trend, který začal především v Americe, kdy celebrity jako herečka Katie Holmes, Katherine Heigl nebo Kim Kardashian snědly vlastní placentu, se přenesl i do České republiky. V tradiční čínské medicíně je pojídání placenty populární od 16. století.

 

Placenta je orgán, ke kterému je během těhotenství plod připoután pupečníkem. Placenta plodu zajišťuje přívod živin, kyslíku a odvod škodlivých látek z jeho metabolismu. Placenta je také zdrojem hormonů, které jsou nezbytné pro průběh těhotenství a díky ní nedochází k poškození plodu imunitním systémem matky.

 

 

Placenta má sloužit pro zahojení matky po porodu a poskytnutí mnoha prospěšných látek, jako je železo, vitamin B6, který pomáhá při tvorbě protilátek, vitamin E podporující hojení poškozených buněk, hormon CRH, který napomáhá ke snížení stresu, bílkovinu cytosin, která přispívá k regeneraci poškozených buněk a tkání, hormon oxytocin snižující poporodní krvácení a také hormon prolaktin pro zvýšení produkce mateřského mléka.

 

Dosud se však v žádné odborné publikaci nedočtete, že by byla placenta nějak prospěšná. "Žádná publikace neudává, že by pojídání placenty bylo pro vyspělý lidský organismus nějak prospěšné. Logiku by to mohlo mít v zemích, kde žijí ženy v extrémních, chudých podmínkách, které potřebují dostatek bílkovin, jako je tomu v živočišné říši," řekl pro portál TN.cz doktor Vladimír Dvořák, předseda České gynekologické a porodnické společnosti.

 

 

U vyšších savců, jako jsou šelmy nebo opice, je konzumace placenty po porodu přirozená. Konzumací placenty po porodu savci urychlují hojení a zvyšují produktivitu mateřského mléka. Býložravci placentu také konzumují proto, aby zabránili přilákání dravce k mláděti.

 

Placenta prý nemá žádný zápach ani chuť, na čemž se shodly ženy, které placentu užívaly. 

 

Jak se placenta zpracovává?

Nejčastěji ženy užívají kapsle vyráběné z placenty nebo koktejly. 

 

Koktejl z placenty

Nejčastěji ženy vyrábějí koktejl z čerstvé placenty. Na jeho výrobu potřebujeme kousek čerstvé placenty, banán, hrst malin nebo jahod, hrst kustovnice čínské, jablečný džus a můžete přidat i vodu. Všechny ingredience rozmixujeme a konzumujeme okamžitě.

 

Na další koktejl potřebujeme 1/4 hrnku čerstvé placenty, 100 ml džusu, 1/2 hrnku mrkve a kostky ledu. Vše rozmixujeme a okamžitě podáváme. Doporučuje se však pojídat placentu uvařenou, například v lasagních nebo existuje i placentová polévka.

reg TN.cz