JIHOAFRICKÁ REPUBLIKA

Pojišťovna chtěla doklad o úmrtí, žena přinesla mrtvolu svého strýčka!

Vladimír Kouba
Vladimír Kouba
22.11. 2019 21:07

Zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Toto rčení potvrzuje případ z Jihoafrické republiky. Nešťastná rodina přinesla přímo do pojišťovny, která jim odmítala proplatit pojistku, tělo svého příbuzného.

Video začíná až v momentu, kdy už pytel se zesnulým strýcem leží uprostřed přijímací místnosti. Nešťastná neteř se rozhodla pro radikální řešení. Když jí pojišťovna požádala o dodání více důkazů o smrti příbuzného, sáhla pro ten nejpádnější a mrtvého strýce s sebou vzala na pobočku pojišťovny.


Na neobvyklou návštěvu pojišťovny jako první upozornil tamní tisk. Záběry také ukazují, že se příbuzné snaží mrtvolu ukázat pracovníků pojišťovny přímo u stolku pro klienty. Spor se rozhořel o částku v přepočtu padesát tisíc korun.

 

 


Příchodu na pobočku i s mrtvým strýcem mělo předcházet několik neúspěšných návštěv. Zaměstnance nezvyklá návštěva odzbrojila a na odpor se nezmohla ani ochranka.


Na nejstarší pojišťovací společnost v Jihoafrické republice se snesla vlna kritiky. Pojišťovna se brání tím, že šlo o výjimku. Mluvčí asociace pohřebních společností naopak tvrdí, že za neproplacení pojistky už padlo několik žalob. Ať je to, jak je to, jisté je, že pojišťovna vyplatila rodině celou částku ještě ten den.
 

Související témata:
rod TN.cz