Zdravotní pojišťovny

Pojišťovny přispívají lidem na sport i vyšetření. Velký PŘEHLED výhod

Benefity pojišťoven
Zdroj: Getty Images
Petr Zelený
Petr Zelený
10.2. 2021 5:45
Téma:

Peníze na sportovní vyžití, různá vyšetření, ale třeba také na speciální diety. Zdravotní pojišťovny v Česku se snaží klienty udržet (či k sobě nalákat) celou řadou různých bonusů či benefitů. A řada z nich si pro letošek nachystala spoustu novinek. Zda by se vám i kvůli nim nevyplatilo zdravotní pojišťovnu změnit, se můžete podívat v našem velkém přehledu.

Češi mají právo přejít k jiné zdravotní pojišťovně jednou za rok a to ve dvou termínech - buď od července nebo ledna. Změnu je nicméně potřeba řešit s předstihem čtvrt roku - nejbližší termín je tedy na konci března. Kromě různých benefitů může být motivací pro odchod jinam například i to, že lékař, ke kterému chcete chodit, nemá s vaší stávající pojišťovnou uzavřenou smlouvu.

 

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP)

 

"V roce 2021 jsme zachovali benefity, které byly mezi našimi klienty v minulosti oblíbené, a nabízíme opět možnost získat finanční příspěvky z fondu prevence na řadu aktivit, služeb a zboží pro zdraví," říká mluvčí Všeobecné zdravotní pojišťovny Milan Řepka. Týká se to například různých vyšetření na záchyt rakoviny, ale také příspěvků pro nastávající a čerstvé maminky. Výhod se dočkají třeba i dárci krve.

 

 

"Úplnou novinkou roku 2021 je program na zvýšení dostupnosti psychosociální podpory, zatím v rámci pilotního projektu, který bude trvat do konce května. Naši klienti mohou čerpat až 7 000 Kč, pokud absolvují 10 psychoterapeutických sezení u vybraných odborníků," doplnil Řepka.

 

A pokračuje: "Nově poskytujeme příspěvek ve výši 2 000 Kč, který mohou získat pacienti léčení radioterapií na zdravotnické prostředky pro prevenci poškození kůže při této léčbě. Ženy pak určitě uvítají snížení věkového limitu v programu včasného záchytu karcinomu prsu. Na vyšetření dostanou příspěvek od 18 let. Dříve byla hranice o sedm roků vyšší."

 

Kompletní přehled výhod, které VZP svým klientům nabízí, najdete ZDE.

 

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR (ZP MV ČR)

 

Pozadu nezůstává ani pojišťovna s 1,3 miliony klientů. Ve fondu prevence nabízí lidem 18 různých programů. "Klienti mohou příspěvku použít například na očkování nehrazená z veřejného zdravotního pojištění - dospělí až 1000 Kč, děti až 1500 Kč. Další možností jsou příspěvky na sportovní aktivity či výstroj - třeba na přilby a chrániče," vypočítává mluvčí ZP MV ČR Hana Kadečková. V tomto případě pojišťovna přispívá dětem 1500 Kč, dospělým pětistovku.

 

I ZP MV ČR nabízí letos klientům hned několik novinek - pro nemocné příspěvek až dva tisíce na specifické diety (třeba bezlepkové), příspěvek na vyšetření u klinického psychologa či u klinického logopeda (děti až 1500 Kč, dospělí až 500 Kč), příspěvek na masáž pro novorozence a kojence (až 1500 Kč), zvýšený příspěvek pro prvodárce krve (1 000 Kč). Maminky vícerčat nově dostávají za každého potomka od pojišťovny pětistovku.

 

Zdravotní pojišťovny přicházejí kvůli koronaviru o peníze. Více v reportáži:

 

 

Podrobnosti o bonusech lidé najdou na stránkách pojišťovny ZDE. Kromě toho ještě instituce svým klientům nabízí různé slevy u vybraných obchodníků - například na sportovní vybavení, masáže nebo brýle.

 

Jaké výhody či bonusy nabízejí další zdravotní pojišťovny v Česku, se dozvíte na dalších stránkách článku.

 

1
2 3
TN.cz