Může se to stát i vám!

Pokousaný penis! Muž si chtěl odskočit a přišlo bolestivé zranění

Pavouk na přenosném záchodě
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Pavouk na přenosném záchodě
Téma:

Velké překvapení čekalo v úterý na lékaře v jedné z nemocnic v Sydney. Na pohotovost tam přišel jednadvacetiletý stavební dělník, kterého na mobilní záchodě pokousal nebezpečný a jedovatý pavouk. Zakousl se mu přímo do penisu!

Mladý dělník pracoval na stavbě domu v ulici Civic Avenue na jihu Sydney. Dopoledne si potřeboval odskočit na mobilní toaletu, kterou měli dělníci k dispozici. Sotva se ale na chemický záchod posadil, ucítil neskutečnou bolest.

 

Přímo do penisu se mu zakousl jedovatý pavouk, snovačka hasseltová. Kolegové mu sice zavolali záchranku, ale dělník na nic nečekal a do nemocnice se vypravil sám. Měl totiž štěstí, Nemocnice svatého Jiří leží přibližně kilometr od staveniště.

 

"Nějak se mu podařilo dostat se do nemocnice," potvrdil webu The Advertiser mluvčí zdravotnické záchranné služby státu Nový Jižní Wales. Pokousaný muž zůstal v nemocnici do druhého dne na pozorování, propuštěn měl být během středy.

 

 

Co se nebohému dělníkovi přihodilo, bylo ještě před pár desítkami let v Austrálii velmi běžné. "Tak před 80 lety, když ještě lidé používali kadibudky, to bylo velmi obvyklé. Tak zhruba 80 % případů pokousání pavoukem představovaly případy, kdy muže pavouk kousl do penisu," řekl listu The Advertiser odborník na pavouky Julian White.

 

Ačkoliv se jedná o nepříjemné zranění, nemusí se pacienti bát. "Určitě mu po kousnutí snovačkou bude hodně špatně. Ale je velmi vzácné, že by na to někdo zemřel, protože už na to přes 50 let máme antisérum," vysvětluje doktor White. "Budete cítit velkou bolest, protože jed dráždí nervy okolo místa kousnutí. Pacient se hodně potit a stoupne mu krevní tlak," popsal doktor symptomy.
 

vbo TN.cz