Střep z půllitru

Pokus o vraždu na Klatovsku! Útočník měl muže podříznout střepem

Vražda na Opavsku - Ilustrační foto
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto
Zdeněk Drgáč
Zdeněk Drgáč
Publikováno 2. 8. 2020
Téma:

Plzenští kriminalisté obvinili 33letého muže z pokusu o vraždu. V sobotu krátce po půlnoci měl v Nýrsku na Klatovsku střepem z půllitru pořezat 44letého muže na krku. Útoku měla podle policie předchzet slovní potyčka. Napadeného letecky přepravili do nemocnice.

Napadení se mělo odehrát v sobotu po půlnoci v jedné z hospod v Nýrsku na Klatovsku. Krajská kriminálka ho vyhodnotila jako pokus o vraždu.

 

"Dostali jsme oznámení, že v restauračním zařízení mělo dojít ke slovní a fyzické rozepři mezi dvěma muži, při které měl jeden z nich způsobit druhému řezné poranění střepem v oblasti krku," uvedla policejní mluvčí Markéta Fialová.

 

Útočit měl 33letý muž, který z místa utekl. Před příjezdem záchranářů poskytli podle policie napadenému 44letému muži první pomoc přítomní svědci. "Zraněný muž byl po ošetření záchranáři letecky transportován do Fakultní nemocnice Plzeň," doplnila.

 

 

Několik policejních hlídek následně začalo pátrat po pachateli. "Na základě svědeckých výpovědí a stop určili ubytovnu, ve které se podezřelý mohl ukrývat, a v jednom z bytů ho také zadrželi. Zadržený muž byl posléze umístěn do policejní cely," pokračovala Fialová.

 

Vrchní kriminalistka v neděli zahájila trestní stíhání pro pokus o vraždu. Státní zástupce také obdrží návrh na vzetí obviněného do vazby.

TN.cz