DRSNÉ VIDEO zásah u Slaného

Policisté šli pro muže, který zranil přítelkyni. Takhle mu naložili!

Téma:

Policisté ze středních Čech mají zaděláno na pořádný průšvih. Při jednom ze zásahů surově bili muže, který ležel spoutaný na zemi. Mobilní telefon mu rozdupali a pak s ním ještě pro jistotu mrštili o zem. Vše zachytily bezpečnostní kamery.

Často se na internetu objevují videa zachycující policejní brutalitu. Ovšem v drtivé většině případů bývají ze zahraničí. Jenže tentokrát se redakci TN.cz podařilo získat video z vesničky nedaleko Slaného ve středních Čechách.

 

Na svého přítele tam dívka zavolala policii, protože ji měl v opilosti pořezat nožem. "Došlo tady k nějakému konfliktu mezi mnou a přítelkyní," přiznává muž.

 

Podívejte se na celý záznam z bezpečnostní kamery: 

 

Žena nakonec skončila v péči lékařů, kteří vše ohlásili na policii. Policisté ihned vyrazili na místo, aby muže vyslechli. Násilník s nimi ale mluvit nechtěl, a tak museli použít donucovací prostředky. Jenže, když už byl spoutaný, uštědřili mu i několik ran a kopanců. Vše natočily bezpečnostní kamery.

 

"Pořezání nožem, i kdyby k němu došlo z nedbalosti, jak muž tvrdí, může být trestným činem. Pokud měli policisté informace o tom, že jde o agresivního pachatele, který napadá jiné osoby, měli právo ho zajistit - dát mu pouta, připoutat ho k něčemu a tak podobně. Donucovací prostředky (hmaty, chvaty, údery, kopy atd.) mohli policisté použít pouze při ochraně proti bezprostředně hrozícímu nebezpečí, pokud je to nezbytné a po předchozí výstraze. Nesmí tím navíc způsobit nepřiměřenou újmu. Pokud policisty muž nenapadal po nasazení pout, porušili jakýmikoli dalšími donucovacími prostředky zákon. V žádném případě nesmí policisté se zadrženou osobou zacházet krutě, nelidsky anebo ponižujícím způsobem anebo způsobem, který nerespektuje lidskou důstojnost. Naprosto bez ohledu na to, co předtím měl spáchat," říká odborník na trestní právo JUDr. Jiří Konečný.

 

Záznam jasně ukazuje, že policisté ho spoutaného hodili před domem na zem a začali ho brutálně bít. Následovaly rány pěstí do obličeje a několikrát na něj i naskočili. Podle napadeného vše doprovázely vulgarity a urážky.

 

 

Pak ale policisté zjistili, že na nedalekém domě je funkční bezpečnostní kamera. To se pak podle zbitého muže začali okamžitě zajímat o to, kde jsou záběry uložené a jak se dají smazat. "Heslo do počítače jsem jim odmítnul dát, tak alespoň vytrhali v kanceláři všechny kabely, než odjeli," řekl zmlácený muž redaktorům TN.cz.

 

Anketa

Přehnali to policisté, nebo dostal muž co si zasloužil?

Hlasovalo 4235 lidí.


Na incident jsme se zeptali i mluvčí tamní policie. "Na místě jsme opravdu zasahovali, výjezd byl hlášený jako zásah proti nebezpečnému pachateli, který měl pobodat svoji přítelkyni. Proto policisté použili donucovací prostředky," řekla na dotaz TN.cz mluvčí kladenské policie Michaela Nováková.


Na otázku, proč policisté hodili zadrženého do bláta a mlátili ho a kopali i dávno poté, co mu nasadili pouta řekla: "My ten videozáznam k dispozici nemáme, takže to nemohu komentovat. Podle šéfa zasahujících kriminalistů ale byl zákrok v pořádku a použití donucovacích prostředků v normě. Zadržený muž zatím nebyl z ničeho obviněn."

 

 

Muž se ale brání a tvrdí, že přítelkyni nepobodal. "Je pravda, že jsme se ten večer pohádali, protože jsme měli něco upito. Strkali jsme do sebe a během toho jsem přítelkyni omylem lehce říznul do stehna. Už jsme si to ale vyříkali a jsme spolu pořád," nabízí svou verzi zadržený.
 

Co si o zásahu policistů myslíte? Bylo jejich chování v pořádku? Zasloužil si muž za svou agresi na ženě dostat "pár za vyučenou", nebo to policisté opravdu přehnali a měl by je stihnout přísný trest? Napište nám v diskusi pod článkem nebo na náš Facebook.

Související témata:
TN.cz