obvinění ze zabití

Policie kvůli smrti 39 lidí zatýkala i ve Vietnamu! Hledá bratry, kteří vše ohlásili

V kamionu v Anglii objevili policisté 39 lidských těl! Řidiče zadrželi
Zdroj: APTN
V návěsu našla policie 39 těl
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 1.11. 2019 19:11
Téma:

V Británii stále probíhá vyšetřování smrti 39 lidí nalezených v kamionu v Essexu. Kromě řidiče Mo Robinsona je v cele také Ir Eamonn Harrison, kterého nejspíš čeká vydání do Spojeného království. Podezřelé ale zatýkala také policie ve Vietnamu.

Podle prvotních informací od policie měli v návěsu, který sloužil jako chladicí mrazák, cestovat čínští migranti. V průběhu vyšetřování se však ukázalo, že nejspíš zemřeli také Vietnamci.

 

Na případu proto začala spolupracovat vietnamská policie. Ta v pátek zadržela dva lidi v souvislosti s pátráním po pohřešovaných, uvedl deník CNN. Ty jejich příbuzní postrádají už několik týdnů. Všichni se měli nacházet v kamionu.

 

Policie v Essexu také řeší vydání 23letého Eamonna Harrisona ze Severního Irska. Toho jejich kolegové zadrželi v irském Dublinu na základě Evropského zatýkacího rozkazu. Muž je obviněn ze zabití, spiknutí za cílem napomáhat k nezákonnému přistěhovalectví a obchodování s lidmi. Oběti měl převézt do belgického přístavu Zeebrugge, odkud poté návěs pokračoval do Británie.

 

 

Dále policie vyzvala dva bratry, Christophera a Ronana Hughesovy, aby se jim přihlásili. Druhý ze sourozenců měl totiž policii informovat o nalezených tělech. "Ačkoliv jsme nedávno hovořili s Ronanem Hughesem telefonicky, musíme s ním a jeho bratrem mluvit osobně," řekl na páteční tiskové konferenci hlavní inspektor Daniel Stoten.

 

Vyšetřovatelé také ve čtvrtek zadrželi nákladní automobil patřící sourozencům, informoval potrál The Sun. V něm však ani jeden z nich nebyl. "Je nezbytné, abychom sledovali všechny vyšetřovací linie a postavili před soud lidi odpovědné za tyto tragické události," vysvětlil inspektor.

 

 

Devětatřicet těl policie objevila 23. října. V kamionu, který řídil Mo Robinson, cestovalo 31 mužů a osm žen. Všichni se nejspíš chtěli do Británie dostat kvůli lepšímu životu. Z návěsu se před svou smrtí snažili uprchnout. Na stěnách našli policisté krvavé stopy, lidé měli také bušit do dveří. Nikdo je ale neslyšel.

 

Robinsona policie okamžitě zadržela a soud ho poslal do vazby. Řidič byl obviněn ze zabití 39 lidí, z praní špinavých peněz a ze spiknutí za účelem obchodování s lidmi. Další soud ho čeká v Londýně 25. listopadu.

 

Připomeňte si reportáž o kamionu, ve kterém zahynuli migranti:

TN.cz