Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Krušné ráno

Komunisté v parlamentu: Po jedné jde policie, druhý měl mrtvičku

Rušno bylo dnes ráno ve Sněmovně. Poslanci chválili, že Alenu Nohavovou může stíhat policie kvůli dopravní nehodě. V parlamentu zasahovali i lékaři. Europoslance Maštálku odvezla kvůli vážným zdravotním problémům sanitka.

"Mohu potvrdit, že Jiřímu Maštálkovi jsme museli zavolat lékaře ze Sněmovny, který následně zavolal sanitku,“ potvrdil Právu šéf poslaneckého klubu Pavel Kováčik. Údajně má europoslanec mozkovou příhodu.
 

Jenže to nebyl jediný komunista, kolem kterého bylo ráno ve Sněmovně rušno. Sněmovna vyhověla policejní žádosti o vydání k trestnímu stíhání poslankyně Aleny Nohavové. Nohavová s tím souhlasila. Strakoničtí policisté chtějí poslankyni stíhat pro podezření z nedbalostního ublížení na zdraví.

 

"Plně se ztotožňuji s vyjádřením imunitního výboru. Mám skutečně zájem na tom, aby tato dopravní nehoda byla co nejdříve vyřešena," řekla Nohavová. Kolizi už dřív označila za běžnou, z jejího vyjádření vyplynulo, že nedala přednost v jízdě. "Tudíž jsem považovaná za hlavního viníka, ale to neznamená, že jsem hlavní viník," uvedla po slyšení ve výboru.

 

Na místě podle Nohavové nebyla žádná zranění. Až následně se, jak podotkla, dozvěděla, že druhá účastnice skončila v pracovní neschopnosti.

 

Dopravní nehodu řešila dolní komora i v květnu, kdy vydala kvůli kolizi ke stíhání poslance ČSSD Štěpána Stupčuka. Jeho vozidlo havarovalo v únoru. Když přijela na místo policie, byl poslanec u svého vozu sám. Řekl ale, že neřídil, a odmítl i dechovou zkoušku. Svědci nehody podle televize Nova uvedli, že poslanec byl viditelně opilý.

 

 

Policie Stupčuka obvinila a navrhla obžalovat z ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě odsouzení mu hrozily až tři roky vězení. Státní zástupce nakonec poslancovo stíhání podmíněně zastavil. Stupčuk zaplatil pokutu 150.000 korun a na dva roky přišel o řidičský průkaz.
 

vbo, vrl tn.cz / ČTK