zabavené roušky

Policie chytila překupníky s rouškami! Zabavila jich 700 tisíc

Bára Divišová
Bára Divišová, Petra Bílková
Publikováno 18. 3. 2020
Téma:

Celníci v noci z úterý na středu zabavili spekulantům zhruba 700 tisíc roušek a respirátorů. Zásah policie a celníků proběhl večer v průmyslové zóně v Lovosicích na Litoměřicku. Policie v současnosti prověřuje, zda nebyly připraveny na vývoz. Zabavené ochranné pomůcky si rozdělil Ústecký kraj a Ministerstvo vnitra.

Ministerstvo zdravotnictví o ochranných pomůckách údajně vědělo. Vyjednávalo totiž jejich nákup. "Během nákupu respirátorů jsme narazili na spekulanty. Chtěli vydělat na naší snaze zajistit ochranu pro občany. Případ jsme ohlásili policii, které děkuji za bleskovou reakci," sdělil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

 

"Na můj popud hejtman Ústeckého kraje ve spolupráci s policií podle krizového zákona zajistil téměř 700 tisíc roušek od firmy, která je měla dodat zdravotníkům, ale na poslední chvíli se snažila navyšovat cenu," informoval ministr zahraničních věcí Jan Hamáček.

 

 

Celkem 380 tisíc roušek a respirátorů zůstalo v Ústeckém kraji. Dále se budou rozdělovat mezi zdravotníky. Zbylé ochranné pomůcky si převzalo Ministerstvo vnitra. Obchodníci za ně dostanou finanční náhradu, proplacena jim bude ale obvyklá cena. Krajské ředitelství policie v současnosti prověřuje, zda roušky a respirátory nebyly při vyhlášení nouzového stavu v Česku připraveny na vývoz z republiky.

TN.cz