Nelegální migranti

Policie chytla 10 běženců! Iráčany a Vietnamce dopadli na dálnicích

Policie zadržela deset nelegálních migrantů
Zdroj: Policie ČR
Téma:

Cizinecká policie za poslední dva dny zasahovala u dvou případů nelegálních migrantů na území našeho státu. První skupinu tvořilo šest Iráčanů, druhou čtyři Vietnamci. Policie zadržela i převaděče.

Iráčany ústecká cizinecká policie zadržela na dálnici D8 ve směru do Německa v noci ze čtvrtka na pátek. V autě s rakouskou SPZ, které řídil muž bulharského původu (57), policie našla šest osob bez dokladů, kteří po zadržení shodně uvedli, že jsou Iráčané.

 

Skupina se skládala z jednoho muže (24), čtyř žen (22, 20, 19, 18) a jednoho dítěte (8). Muž a ženy jsou sourozenci, osmiletá dívka je dcerou jedné z žen. Ani jeden z nich neměl platný cestovní doklad ani oprávnění ke vstupu a pobytu v ČR.

 

GALERIE: Policie zadržela deset nelegálních migrantů

1
/
5
Zdroj: Policie ČR
Policie zadržela deset nelegálních migrantů

 

"Proto policisté zahájili řízení o vyhoštění," uvedla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová. Než budou Iráčané vyhoštěni, skončí v uprchlickém táboře v Bělé Jezové na Mladoboleslavsku.

 

 

Druhý případ policie evidovala ve čtvrtek odpoledne na Vysočině na D1 ve směru na Prahu. Zadržela tam auto se slovenskou SPZ, které řídil muž ukrajinského původu (37). V autě policie nejprve odhalila dva muže, další dva poté nalezla v kufru.

 

Skupinu tvořili čtyři Vietnamci, kteří mezi sebou nemají žádné příbuzenské vztahy - dva muži, jeden mladistvý a jeden nezletilý chlapec. Oba chlapci si převzal OSPOD a skončili v dětském domově.

 

 

Zbylé dva muže se úřady pokusí vrátit na Slovensko, odkud sem přicestovali. Pokud Slovensko nebude souhlasit, budou vyhoštěni do své domovské země.

 

"Oba řidiči byli zadrženi a probíhá s nimi trestní řízení za spáchání trestného činu převaděčství," informovala Rendlová. Od začátku letošního roku cizinecká policie zadržela až 194 nelegálních migrantů na našem území.

sei TN.cz