nepovolená akce

Policie demonstraci nepovolila, i tak lidé vyšli do ulic Hongkongu!

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 15.9. 2019 13:49
Téma:

Situace v Hongkongu se začíná vyostřovat. Lidé i přes to, že policie demonstraci nepovolila, vyšli do ulic také v neděli. Panují obavy, že opět dojde k násilným střetům s bezpečnostními složkami. Obyvatelé Hongkongu se obrací s prosbami o pomoc i do zahraničí, protestovalo se například před britským konzulátem.

Demonstranti před konzulátem zpívali britskou hymnu a mávali britskými vlajkami, po Británii chtějí, aby zakročila a zatlačila na čínskou vládu. Čína již dříve varovala, aby se ostatní státy nevměšovaly.

 

Další tisíce lidí vyšly i přes policejní zákaz do hongkongských ulic. Podle agentury APTN protestující zablokovali centrální vlakovou stanici, někteří začali demolovat vybavení a ničit bezpečnostní kamery. Panují obavy před dalšími násilnostmi.

 

Protestovat se původně začalo proti návrhu zákona o vydávání podezřelých osob z trestného činu do pevninské Číny. Projednávání tohoto zákona již bylo pozastaveno, protesty ale dál pokračují.

 

 

Účastníci nyní požadují propuštění zadržených demonstrantů, důsledné vyšetření násilností ze stran policie a také odstoupení některých politiků a svobodné volby.
 

TN.cz