Drama v Příbrami

Policie obvinila únosce z Příbrami, v bance hodiny držel devět lidí!

Téma:

V sobotu odpoledne kriminalisté obvinili muže, který v pátek držel několik hodin rukojmí v příbramské pobočce UniCredit Bank. Portálu TN.cz to potvrdil mluvčí středočeské policie Pavel Tuxa.

Policisté dnes začali stíhat osmadvacetiletého muže, který v pátek přepadl banku v Příbrami a držel v ní rukojmí. V neděli by měl příbramský soud rozhodovat o jeho vzetí do vazby.

 

"V odpoledních hodinách zahájíme trestní stíhání zadrženého muže, a to kvůli zločinu braní rukojmí. V případě odsouzení mu hrozí pět až dvanáct let vězení," prohlásil už dopoledne policejní mluvčí Pavel Tuxa. Policisté také podají podnět k vydání návrhu na vzetí obviněného do vazby.

 

GALERIE: V Příbrami přepadl ozbrojený muž banku

1
/
9
Zdroj: TV Nova
Přepadení banky v Příbrami - 1

 

Ozbrojený muž v pátek odpoledne vtrhl do banky v centru Příbrami, kde držel devět rukojmí. Dva zaměstnance a sedm klientů. Podle policie měl jednou demonstrativně vystřelit do stropu.

 

Znáte někoho z lidí, kteří byli v bance? Ozvěte se nám

 

Po pár hodinách policisté vnikli dovnitř a rukojmí osvobodili. Útvar rychlého nasazení krátce poté vyvedl pachatele ven. Vše se naštěstí obešlo bez zranění. Muž se pouze snažil upoutat pozornost a přilákat média.

 

 

Podle agentury ČTK byl muž držitelem zbrojního průkazu. U sebe měl funkční pistoli. V minulosti se dopustil drobné trestné činnosti. Teď mu hrozí 5 až 12 let za mřížemi.

 

Podívejte se na reportáž z Televizních novin:

pan TN.cz