Dopadení

Policie dopadla hledaného útočníka. V metru napadl 90letou stařenku

Jan Houška
Jan Houška
Aktualizováno 20:25
14.1. 2021 11:17
Téma:

Pražští policisté ve čtvrtek ráno dopadli muže, který měl v metru napadnout 90letou stařenku kvůli místu k sezení. Na podezřelého muže upozornil všímavý revizor.

Policisté ve čtvrtek krátce po deváté hodině zadrželi v Praze muže, který odpovídal popisu hledaného útočníka. "Na linku 158 zavolal všímavý revizor Dopravního podniku, který ho díky medializaci poznal," uvedl policejní mluvčí Richard Hrdina.

Policie už má muže, který je podezřelý z napadení seniorky v pražském metru:

 

Ve středu 6. ledna odpoledne nastoupila 90letá seniorka do soupravy metra ve stanici Prosek. Žena špatně vidí a pohybuje se o holi. Chtěla si proto sednout na sedadlo. Na něm už ale ležel muž, který podle napadené ženy zabíral hned několik sedaček.

 


Seniorka proto muže požádala, aby si normálně sedl a udělal jí místo. "Hned mě začal třískat, vůbec nic neřekl. Mlátil mě ze všech stran, hlava nehlava. Rozbil mi brýle a tím pádem jsem nic neviděla," řekla napadená žena.


Poškozená žena po útoku skončila v péči záchranářů kvůli zranění v obličeji. Policie případ prověřuje pro podezření ze spáchání trestného činu výtržnictví. Muži hrozí až dva roky vězení.

 

Důchodkyně útok popsala reportérovi TV Nova. Poslechnětě si její slova:

Související témata:
TN.cz