Zadrželi uprchlíka

Policie dopadla uprchlého vězně z Karlovarska. "To nejsem já!" tvrdil

Ondřej Špalek
Ondřej Špalek
4.6. 2020 12:59
Téma:

Pouhý týden strávil na svobodě muž, který uprchl z věznice na Karlovarsku. Policisté ho zadrželi v Praze. Nepomohla mu ani snaha vydávat se za někoho jiného.

Muže vypátrali specialisté na cílené pátrání z policejního prezidia společně s kolegy z karlovarské kriminálky. A při samotném zadržení pomáhali i příslušníci pražské pohotovostní motorizované jednotky.

 

Uprchlík byl označen jako nebezpečný, proto zákrok musel být rychlý a nekompromisní. Zadržen byl přímo na ulici. Odpor uprchlík nakonec nekladl, snažil se ale tvrdit, že je někdo úplně jiný.

 

 

Nic platné mu to však nebylo. Osmatřicetiletý Stanislav Vacek utekl minulé pondělí z věznice Ostrov nad Ohří u Karlových Varů. Měl tam mírnější režim, pracoval jako zahradník a mohl se pohybovat volněji po areálu.

 

Toho využil a údajně přes plot se dostal za brány vězení. Teď ho čeká cesta zpět a na volnější režim může podle všeho zapomenout. Policisty bude samozřejmě zajímat i to, co dělal ten týden na svobodě. Jestli se například nedopustil nějaké trestné činnosti.

TN.cz