navýšení rozpočtu

Policie dostane skoro miliardu navíc, nakoupí přes 1000 nových aut

Martin Klícha
Martin Klícha
Aktualizováno 20:27
19.8. 2019 16:51
Téma:

Rozpočet policie se letos navýší o téměř miliardu korun, velká část peněz půjde na nákup nových policejních aut. Těch by měli policisté dostat více než tisíc. Ještě v červnu to přitom vypadalo, že bude policie dlouho bez nových aut. Ta stávající jsou podle ministra vnitra v kritickém stavu.

V pondělí bylo rozhodnuto o navýšení letošního policejního rozpočtu, ten se zvedne o téměř miliardu korun. Policie tak bude mít finance na nákup aut, nového vybavení i rekonstrukci policejních stanic.

 

Největší část z navýšení padne právě na obnovu vozového parku. Policisté podle ministra vnitra Jana Hamáčka pořídí 850 osobních aut v policejním provedení a 300 užitkových vozů. To vše ještě letos.

 

"Ještě v červnu, když Úřad pro ochranu hospodářské soutěže definitivně shodil tendr na nákup nových vozidel, to přitom vypadalo, že policie bude dlouhou dobu bez aut," uvedla ředitelka tiskového oddělení ministerstva vnitra Klára Dlubalová.

 

 

Podle Hamáčka je vozový park v kritickém stavu, 25 procent vozů je starších sedmi let, zároveň mají najeto více než 300 tisíc kilometrů.

 

Na příští rok se rozpočet policie zvedne o 1,1 miliardy korun. Peníze, které ministerstvo vnitra získalo, půjdou kromě aut také na další věci. O digitalizaci a dalších požadavcích se ještě povedou jednání. "Kromě již zmíněné miliardy korun pro policii jsme také získali 200 milionů na zahájení rozvoje informačních systémů týkajících se migrační politiky tak, jak nám to do roku 2023 ukládá nařízení Evropské unie," uvedl Hamáček.

TN.cz