Přepadení banky v Praze

Policie hledá lupiče z banky. Může být ozbrojený a nebezpečný

Téma:

Pražští policisté sestavili identikit muže, který měl podle nich přepadnout na konci ledna banku v pražských Strašnicích. Upozorňují, že muž může být ozbrojený a nebezpečný a lidé by se jej neměli sami snažit zadržet.

Policistům se během února podařilo na základě výslechů svědků sestavit identikit jednoho z mužů podezřelých z přepadení banky.

 

Hledaný by měl mít na krku tetování nezjištěné podoby. "Jestliže muže s tetováním na krku na identikitu, který je výstižný z 80 procent, někdo poznává, ať se ozve na linku 158," vyzval mluvčí pražských policistů Jan Daněk.

 

Varoval ale, aby si lidé nesnažili podezřelého zadržet. "Muž by mohl být ozbrojený a nebezpečný, proto se ho nesnažte zadržet a volejte tísňovou linku v případě, že víte, o koho se jedná," dodal Daněk.

 

 

Přepadení se stalo 30. ledna v bance v pražských Strašnicích. Loupili dva muži ve žlutých reflexních vestách s nápisem SECURITY. Jeden z mužů hlídal u dveří, druhý s pistolí ohrožoval lidi v bance. Z kasy dostal jen necelých 10 tisíc korun. Z místa oba muži utekli.

 

Policisté druhý den zveřejnili záběry z přepadení. Doufali, že na nich pachatele někdo pozná. Necelý měsíc po činu se ještě pachatele vypátrat nepodařilo. Policisté tak doufají, že někdo podezřelého muže pozná na základě identikitu.
 

Více o přepadení v reportáži Televizních novin:

Související témata:
vbo TN.cz