Policejní pátrání

Policie hledá Magdu (14). Zmizela s útěkářem z dětského domova

Pátrání - Jakub Jícha a Magdalena Pelešková
Zdroj: Policie ČR
Pátrání - Jakub Jícha a Magdalena Pelešková
Téma:

Policisté prosí o pomoc s pátráním po 14leté Magdaleně Peleškové a o dva roky starším Jakubu Jíchovi. Po čtrnáctileté dívce pátrají od středy, chlapec, který je na útěku z dětského domova u Českých Budějovic, je hledaný už od minulého úterý.

O pomoc s pátráním požádali veřejnost a média strakoničtí policisté. Čtrnáctiletá Magda bydlí v obci Horní Pěna na Jindřichohradecku. Zřejmě se ale přesunula na druhou stranu Jihočeského kraje.

 

"Provedeným šetřením bylo zjištěno, že se zdržuje ve Strakonicích ve společnosti mladistvého Jakuba Jíchy, svěřence DDŠ (Dětský domov se školou) Šindlovy Dvory, toho času na útěku," uvedla mluvčí strakonických policistů Hana Millerová.

 

Pohřešovaná Magda měří přibližně 160 cm, váží 55 kg, je sportovní postavy. Má hnědé rovné vlasy, v horní části světlejší. Podle policistů vypadá starší. Ráda nosí oblečení černé barvy.

 

 

Jakub Jícha, kterého policisté vedou jako hledaného, je podle Millerové notorický útěkář. Měří přibližně 175 cm, je štíhlé postavy, má blond vlasy.

 

"Jakékoli informace o výskytu či pohybu pohřešovaných sdělte na linku 158 nebo na kterékoli policejní stanici," vyzvala Millerová.
 

vbo TN.cz