Nehoda v Praze

Policie hledá taxikáře, který srazil ženu. Místo pomoci ji odvezl domů

Téma:

Policie pátrá po taxikáři, který měl minulý týden v pondělí srazit na přechodu v Praze na Florenci chodkyni. Řidič po nehodě zastavil, ale místo toho, aby zavolal záchranku a policii, nabídl zraněné ženě odvoz domů.

Nehoda se stala před týdnem kolem 17. hodiny, když žena přecházela po vyznačeném přechodu pro chodce v ulici Na Florenci v Praze 8. Podle policie ženu srazil řidič automobilu označeného jako taxi. Poté zastavil a nabídl ženě odvoz domů.

 

Žena nabídku přijala, jenže doma zjistila, že má zřejmě zlomený kotník. Dodatečně tedy dopravní nehodu oznámila policii, která teď po řidiči pátrá.

 

 

Dopravním policistům se podařilo najít záběr z bezpečnostní kamery, na kterém žlutobílý automobil značky Škoda projíždí. Není ale vidět poznávací značka. Policie proto vyzývá veřejnost, pokud někdo auto pozná a ví, komu patří, ať se ozve na linku 158.

 

Policie navíc zjišťuje, jestli nedošlo k trestnému činu ublížení na zdraví z nedbalosti, za což by mohl řidič, v případě dopadení a odsouzení, skončit až na rok ve vězení.

Jan Mareš/epa TN.cz