Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 21.11. 2017 14:40
vánoční nákupy

Sezóna kapsářů vrcholí. V Praze jich chytili už přes dvě stovky

Zdroj: TV Nova

Za prvních 10 měsíců letošního roku zadrželi policisté v Praze už 241 kapsářů, a protože se blíží svátky, bude se jejich počet ještě zvyšovat. Vánoce jsou totiž podle policie nejrizikovějším obdobím, kdy by lidé mohli přijít o své cennosti a peněženky.

Perné období čeká policisty po celé republice. Předvánoční ruch v ulicích a obchodních centrech je pro zloděje velkým lákadlem. Lidé totiž u sebe nosí větší hotovost než jindy. Mnohdy se více soustředí na výběr dárků nebo potravin a na své věci nedávají tolik pozor.

 

Za celý loňský rok pražští policisté chytili 189 kapsářů. Letos už jich je 241 a to je teprve listopad a tak je více než pravděpodobné, že se toto číslo ještě zvýší.

 

Nejvíc zlodějů strážníci podle dosavadních statistik dopadli v centru města a během jediného dne se jim podařilo chytit i sedm kapsářů. Ti měli okrádat hlavně turisty, kteří si v té době prohlíželi památky. Někteří kapsáři se na turisty zaměřují už při cestě z letiště, ale krádeže se nevyhýbají ani Čechům.

 

 

Policisté proto varují, že by lidé neměli nosit peněženky v zadní kapse kalhot. Ženy by pak měly vždy uzavírat kabelky. Nejvíc se prý kradou peněženky, mobily, šperky, ale neobvyklé nejsou ani notebooky. Riziková jsou místa s větším výskytem lidí, ale lidé by si měli dávat pozor i při procházce parkem.

kik, Klára Pospíšilová TN.cz