Premiérové díly

Policie Modrava se vrací: Při točení nehody šlo o život! VIDEO

Téma:

Už v neděli se na obrazovky vrací premiérová řada jednoho z nejúspěšnějších českých seriálů posledních let Policie Modrava. Hned v prvním dílu diváci uvidí jednu z nejnáročnějších scén celého natáčení – velikou autonehodu.

Jde o velmi zajímavou kaskadérskou scénu, kdy šlo doslova o život. Původně chtěl režisér Jaroslav Soukup, aby auto bylo řízeno na dálkové ovládání, ale vzhledem k náročnosti lokace to nebylo možné.


Auto tedy po celou dobu ovládal jeden z našich nejlepších kaskadérů Luděk Jelen, který se mimo jiné podílel i na velkofilmech jako je Kajínek či Johanka z Arku.


"Bylo potřeba se trefit mezi dva velké stromy a tak jsem řekl, že si do toho sednu. Nejdříve mi to nechtěli dovolit, ale pak jsme se dohodli,“ prozradil Luděk Jelen. Přípravy na tuto scénu byly opravdu náročné a trvaly několik měsíců. Samotné natáčení trvalo skoro celý den a scéna v seriálu má necelých 10 sekund."Dohromady to bylo asi 80 metrů letu v autě. Auto letělo vzduchem asi 15 metrů než dopadlo, a pak se 65 metrů kutálelo,“ dodal kaskadér.


"Pak jsem ještě náklaďákem srazil cyklistu a také jednoho cyklistu přejel, ale to uvidí diváci až v dalších dílech seriálu,“ prozradil Jelen.

GALERIE: Seriál Policie Modrava se vrací na obrazovky s novými díly

1
/
18
Zdroj: TV Nova
Seriál Policie Modrava se vrací premiérovou řadou - 17

Původní seriál Televize Nova se vrací s novými díly a znovu diváky přenese do prostředí malebné šumavské přírody, na jejímž pozadí se budou odehrávat kriminální případy.


Řešit je bude i nadále tým Jany Vinické. V každé epizodě Jana vyšetřuje nový kriminální případ a na pozadí prožívá soukromé vztahy. Bude pokračovat její vztah s náčelníkem Horské služby, nebo horská idylka nebude mít dlouhého trvání?

TN.cz