Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

pozor na alkohol

Policie může chytat opilé vodáky i na souši! Hrozí tučné pokuty

Zdroj: TV Nova

Policie si i letos posvítí na podnapilé vodáky. Na ty, kteří se napijí před nebo během splouvání řeky, čeká až několikatisícová pokuta.

Policie bude i letos hojně kontrolovat vodáky, jestli se náhodou při sjíždění řek neposilňují alkoholem. Kromě piva totiž často do vodácké výbavy zahrnují lahve tvrdého alkoholu. Ohrožují tak nejen sebe, ale i ostatní.

 

Může se tak stát, že vodáci narazí na policisty třeba uprostřed jezu. Podle policie je jak za plavidlo na řece či jezeře, tak za jachtu na moři zodpovědný hlavně kapitán (tedy v případě kanoe kormidelník).

 

Neznamená to ovšem to, že by se háček mohl opít tak, až by vypadával z lodi. "Je to účastník plavebního provozu a hrozí mu sankce," upozornil mluvčí policie Jan Daněk. Zákon totiž zatím u vodáků netoleruje alkohol v krvi, i když o určité toleranci se mezi poslanci uvažuje.

 


 

Policisté v současné době sice mají k dispozici lodě, ale když nebudou po ruce, za hříšníky nebudou utíkat nebo plavat. Počkají si na ně na pevnině. "Může tam být také kombinace toho, že hlídka nebude mít loď a počká si prostě na toho vůdce plavidla přímo v půjčovně," sdělil šéf pořádkové policie Martin Hrinko.

Jan Mareš/ lud TN.cz