jeli mezi kládami

Policie na D1 zadržela tři migranty! Ukrývali se několik dní v návěsu

V návěsu kamionu se srbskou registrační značkou objevili tři nelegální migranty
Zdroj: Policie ČR
Tři migranti se ukrývali v návěsu
Téma:

Ve čtvrtek zažil srbský řidič kamionu velké překvapení. Při cestě po dálnici D1 na cestě do Prahy zjistil, že mu nejspíš někdo vlezl do návěsu. Po příjezdu policie bylo zjištěno, že se tam ukrývali tři migranti, kteří se chtěli dostat do Belgie.

Srbský řidič kamionu vyrazil ze své země s návěsem, ve kterém měl naložené dřevěné kůly. Když se dostal až do České republiky a jel po dálnici D1, začal mít podezření, že se někdo v jeho návěsu ukrývá. Zajel proto na benzinku, kde se poradil s obsluhou. Ta následně zavolala na policii z dálničního oddělení Velký Beranov, kteří na místo vyjeli i s cizineckou policií.

 

"Již při prvotním ohledání tahače bylo zřejmé, že uvnitř návěsu se skutečně nachází lidé. Navíc bylo viditelné, že je porušeno lanko pro umístění celní plomby, které zajišťuje celý obvod návěsu. Lanko bylo přerušeno v prostoru pravé zadní hrany návěsu, za celní plombou," uvedla policejní mluvčí Dana Čírtková.

 

Policie jela společně s řidičem kamionu do areálu Celního úřadu pro Kraj Vysočinu, kde poté provedli kontrolu návěsu. V něm našli tři muže, jednoho Inda a dva Afghánce. Muže pak policie převezla na odbor cizinecké policie a zjišťovala jejich totožnost.

 

 

"U jednoho cizince jsme při osobní prohlídce nalezli kartičku dokladující jeho pobyt v záchytném zařízení cizinců v Srbsku. Policisté zajistili a předvedli k podání vysvětlení také devětatřicetiletého řidiče srbského kamionu. Současně zjišťovali trasu, po které jízdní souprava do České republiky přicestovala. Tahač s návěsem jel ze Srbska a jeho cílovou zemí byla Belgie," dodala mluvčí.

 

Dále policie zjistila, že jel kamion i přes Slovenskou republiku. "Dva cizinci budou eskortováni na bývalý hraniční přechod se Slovenskou republikou, kde budou v rámci řízení o navrácení předáni kolegům ze Slovenské republiky," doplnila Čírtková.

 

GALERIE: V návěsu kamionu se srbskou registrační značkou objevili tři nelegální migranty

1
/
5
Zdroj: Policie ČR
V návěsu kamionu se srbskou registrační značkou objevili tři nelegální migranty - 1

 

U jednoho Afghánce se policie domnívá, že měl žádat o mezinárodní ochranu v jiné zemi Evropské unie, takže byl umístěn do Zařízení pro zajištění cizinců ve Vyšních Lhotách. "Pokud se potvrdí uvedené podezření, bude předán do země, ve které o mezinárodní ochranu požádal," vysvětlila Čírtková.

reg TN.cz