Skandál ve Vatikánu

Policie našla v bytě kardinála drogy a homosexuální orgie!

Vatikán - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Vatikán - ilustrační foto

Vatikánem otřásá další skandál. Policie minulý měsíc provedla razii v jednom z bytů a našla tam hotovou Sodomu a Gomoru. V bytě, které patří jednomu z nejbližších spolupracovníků papeže, kardinálovi Coccopalmeriovi, a který využívá jeho tajemník, objevili několik zdrogovaných mužů oddávajících se sexuálním aktivitám!

Podle italského listu Il Fatto Quotidiano, který na případ jako první upozornil, patří byt devětasedmdesátiletému kardinálovi Francescovi Coccopalmeriovi, který je prefektem Papežské rady pro výklad legislativních textů, klíčového vatikánského úřadu, který má na starost třeba výklad církevních norem. Úřad má podle listu Daily Mail v pravomocích také boj proti sexuálnímu zneužívání mezi duchovními.

 

Byt měl podle italského listu využívat kardinálův padesátiletý tajemník Luigi Capozzi, který je duchovním od roku 1992 a v minulosti jej kardinál Coccopalmerio doporučil k biskupskému svěcení. Na to, že do bytu opakovaně chodí podezřelé osoby, upozornili vatikánskou policii sousedé. Dům je obýván převážně vatikánskými kardinály.

 

Když policisté do bytu vtrhli, měli v něm najít Capozziho, jak se oddává sexuálním aktivitám s jinými muži. Měl přitom být pod vlivem blíže neurčených drog. Kvůli drogám má Capozzi již čelit obvinění. Neskončil ale v policejní cele, nýbrž na odvykačce v jedné z římských nemocnic.

 

 

Odtamtud měl být nakrátko převezen do kláštera, aby se následně opět do nemocnice vrátil. K pašování drog do Vatikánu mělo být využíváno luxusní auto s vatikánskou značkou, které italská policie nekontroluje.

 

Skandál vyplul na povrch jen pár dní poté, co australská policie obvinila kardinála a papežova poradce George Pella ze zneužívání dětí, kterého se měl dopouštět v 70. a 80. letech. Ten se brání, že je obvinění smyšlené.

 

 

Papeže Františka údajně nový skandál nesmírně rozčílil a hlava katolické církve zvažuje, že kardinála Coccopalmeria požádá, aby na svou funkci rezignoval a odešel do penze. Italskému kardinálovi je 79 let. Kardinálové obvykle ve svých funkcích končí v 75 letech, ale Coccopalmerio měl ve své funkci zůstat až do osmdesátky.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

HŘÍČKA PŘÍRODY: Po homosexuálním styku muž otěhotněl! Je to vůbec možné?

Sexuální dýchánky za 18 miliard? Pro boxera Floyda Mayweathera žádný problém!

vbo TN.cz